30th، جولای 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th جولای 2020 ساعت 4:56 ب.ظ | کد خبر: 58536  

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی دزفول در دفتر نهاد امامت جمعه این شهرستان با تاکید بر لزوم وجود وحدت رویه درخصوص عزاداری‌های محرم افزود: برخی افراد در تعدادی از هیات‌های عزاداری دزفول خودسرانه و بدون مشورت بیانیه‌هایی مبنی بر لغو عزاداری محرم امسال صادر کردند و موجب اضطراب در هیات‌های عزاداری شدند که باید به آنها تذکر داد.

وی با تاکید بر پرهیز از هرگونه اقدامی که عظمت عزاداری شهرستان دزفول را تحت شعاع قرار می‌دهد، ادامه داد: دشمن در تلاش است به عزاداری امام حسین .ع. صدمه وارد کند لذا نباید با اظهارات غیرکاشناسی خود به دشمن اجازه سوء استفاده دهیم.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه نباید تحت تاثیر احساسات قرار گیریم، گفت: نه اهل افراط و نه تفریط هستیم؛ نه می‌گوییم عزاداری همچون سال‌های گذشته برگزار شود و نه خواستار تعطیلی این مراسم هستیم بلکه باید با اعتدال و میانه روی در این زمینه تصمیم گیری کنیم.

وی خواستار برنامه ریزی و جلوگیری از هرج و مرج در بین هیات‌های عزاداری‌ شد و افزود: اگر هیاتی امسال قصد ندارد در عزاداری شرکت کند دلیلی ندارد بیانیه صادر و فضای منفی در شهرستان ایجاد کند. 

حجت الاسلام قاضی دزفولی با تاکید بر اینکه نباید به اسم امام حسین .ع. در زمین دشمن بازی کرد، گفت: درخصوص عزاداری‌ها براساس سیاست‌های کلی نظام و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا اقدام می‌شود.

وی بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر گناه نشر ویروس کرونا را یادآور شد و افزود: تصمیم باید از مجرای صحیح گرفته و اجرا شود نه اینکه برخی افراد بخواهند نظر خود را به دیگران تحمیل کنند. 

امام جمعه دزفول گفت: هر تصمیمی ممکن است معایب و محاسنی داشته باشد ولی بهتر از بی‌قانونی است لذا اگر تصمیم بر برگزاری مراسم شد باید برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای عزاداران، تدابیر لازم درنظر گرفته شود. ایرنا

ارسال نظر

     


-->