30th، سپتامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th سپتامبر 2020 ساعت 4:20 ق.ظ | کد خبر: 58839  

 

ظاهرا قرار است فردا -چهارشنبه- بحث طولانی مدت بازنشستگی جناب دوایی فر در صحن علنی شورای شهر بررسی شود؛ فارغ از حواشی و سابقه ی این ماجرا، دقت در رفتارِ اعضای شورای شهر، در قبال شهردار دزفول بسیار ضروری است. تقریبا همه شهروندان دزفول از ترکیب فعلی شورای شهر، یعنی منتقدین یا مدافعین شهردار مطلع هستند. درحال حاضر خطاب این نوشتار به منتقدین جناب دوایی فر است؛ بررسی رفتارِ مدافعینِ ایشان بماند برای بعد. مسئله بازنشستگی شهردار، از ابتدا تاکنون، فقط از سوی مخالفین و منتقدینِ جناب دوایی مطرح بوده است.

حال سوال جدی و اساسی از اعضای منتقد یا مخالفِ شهردار دزفول این است که تا کنون چند بار از فرصت استیضاح یا حتی سوال از شهردار استفاده کرده اند؟ و آیا همین قدر که در بازنشستگی شهردار حساسیت داشته اند، نقش نظارتیِ خود بر شهرداری را هم ایفا کرده اند؟ یا شاید به خاطر محافظه کاری و یا مصالح پنهان، ترجیح داده که فقط بر پرونده #بازنشستگی شهردار تاکید کنند؟

البته که تعیین تکلیف شهردار دزفول، قطعا لازم است. ایشان بالاخره قانونا یا بازنشسته هست یا نیست. هیچ یک از اعضای شورا هم قطعا بالاتر از قانون نیست؛ چه منتقد باشد، چه مدافع. اما مهم تر از بازنشستگی، پاسخگویی مهندس دوایی فر و البته درکِ اعضای #شورای_شهر از نقش نظارتی‌شان است.

گذشته از خدمات شهرداری در این مدت، مردم بعد از سال ها هنوز نمی دانند بالاخره تکلیف پروژه برج طاووس(گودال #طاووس)چه شده، و یا پروژه #قائم(باباحزقیل) چرا پس از نزدیک به ده سال بلاتکلیف است؟ و یا چرا حریم رودخانه #دز آن قدر واضح نقض می شود که ارگان های مختلف حاکمیتی رسما از شهرداری #دزفول شکایت می کنند؟ ساختمان #قصرروناش شهرداری یا ساخت و سازهای بدمنظره کوی #حافظ که منظره زیبای #جادهساحلی را خراب کرده، چرا همچنان ادامه دارند؟

از مردم فهیمِ دزفول و از اعضای شورای شهر می پرسم: به نظر شما با وجود این همه ابهام و سوال، به راستی بحثِ پرحاشیه ی بازنشستگیِ #شهردار، کجای دغدغه ی مردم را حل می کند؟

به هر ترتیب، منتظر کش و قوس های بازنشستگی جناب #دوایی_فر و حکم قانون درمورد ایشان خواهیم ماند. اما این وسط باز هم مردم بدون منفعت خواهند ماند. عملکردِ برخی اعضای فعلی، چه منتقد شهردار باشند و چه مدافع، قطعا در اذهان مردم می ماند. انتخابات چندان دور نیست…

پ ن: هرگونه برداشت به نفع جریان قومیت گرا ممنوع⛔

ارسال نظر

     


-->