12th، اکتبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th اکتبر 2020 ساعت 4:34 ق.ظ | کد خبر: 58967  

به گزارش دزمهراب دکتر شاپور مسعودی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در رابطه با توزیع واکسن آنفولانزا در دزفول گفت:

در حال حاضر دو گروه عمده برای دریافت واکسن مورد نظر است، گروه در اهمیت و اولویت اول که واکسن را رایگان از سیستم بهداشتی دریافت می‌کنند و گروه دوم جزو گروه‌های پرخطر هستند اما کسانی هستند که یا به درخواست خودشان و یا به تشخیص پزشک مراجعه می‌کنند و از داروخانه‌ها دریافت و تزریق می کنند.

آن چیزی که تا به الان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کشور قرار گرفته است کسری از نیاز و اولویت اول است و در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از نیازمان را تحویل گرفته ایم و مابقی را در هفته‌های آتی تحویل خواهیم گرفت.

این واکسن‌ها را با اولویت‌هایی تزریق می‌کنیم که مهمترین آنها مادران باردار هستند و مددجویان در سرای سالمندان، معلولین جسمی و روحی، بیماران دچار بدخیمی، دیالیزی ها، افرادی که اچ آی وی مثبت هستند، پرسنل بهداشتی و درمانی به دلیل اینکه قرار است کسانی باشند که از بقیه بیماران مراقبت می کنند و به شدت در معرض خطر هستند و افراد زندانی هم به دلیل اینکه جز مکانهای تجمعی هستند در اولویت قرار دارند و واکسن را رایگان دریافت می کنند.

اولویت دوم حدود ۸ برابر چیزیست که افراد اولویت اول نیاز دارند، طبق گفته وزارت بهداشت در هفته های بعدی در چند پارت تامین می‌شوند و به داروخانه‌ها تحویل داده می‌شوند و حجم گسترده‌ای دارند و مردم نگران کم بودن واکسن نباشند.

از مردم خواهش می‌کنیم چناچه جزو گروه هایی که ذکر شد هستند، به پایگاه بهداشت مراجعه و به مرور واکسن خود را دریافت کنند و کسانی که سال‌های قبل واکسن تزریق کرده‌اند امسال هم مجددا می‌توانند واکسن را دریافت کنند.

ارسال نظر

     


-->