پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

️تشریح جزییات توزیع واکسن انفلوانزا در دزفول

به گزارش دزمهراب دکتر شاپور مسعودی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در رابطه با توزیع واکسن آنفولانزا در دزفول گفت:

در حال حاضر دو گروه عمده برای دریافت واکسن مورد نظر است، گروه در اهمیت و اولویت اول که واکسن را رایگان از سیستم بهداشتی دریافت می‌کنند و گروه دوم جزو گروه‌های پرخطر هستند اما کسانی هستند که یا به درخواست خودشان و یا به تشخیص پزشک مراجعه می‌کنند و از داروخانه‌ها دریافت و تزریق می کنند.

آن چیزی که تا به الان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کشور قرار گرفته است کسری از نیاز و اولویت اول است و در حال حاضر حدود 50 درصد از نیازمان را تحویل گرفته ایم و مابقی را در هفته‌های آتی تحویل خواهیم گرفت.

این واکسن‌ها را با اولویت‌هایی تزریق می‌کنیم که مهمترین آنها مادران باردار هستند و مددجویان در سرای سالمندان، معلولین جسمی و روحی، بیماران دچار بدخیمی، دیالیزی ها، افرادی که اچ آی وی مثبت هستند، پرسنل بهداشتی و درمانی به دلیل اینکه قرار است کسانی باشند که از بقیه بیماران مراقبت می کنند و به شدت در معرض خطر هستند و افراد زندانی هم به دلیل اینکه جز مکانهای تجمعی هستند در اولویت قرار دارند و واکسن را رایگان دریافت می کنند.

اولویت دوم حدود 8 برابر چیزیست که افراد اولویت اول نیاز دارند، طبق گفته وزارت بهداشت در هفته های بعدی در چند پارت تامین می‌شوند و به داروخانه‌ها تحویل داده می‌شوند و حجم گسترده‌ای دارند و مردم نگران کم بودن واکسن نباشند.

از مردم خواهش می‌کنیم چناچه جزو گروه هایی که ذکر شد هستند، به پایگاه بهداشت مراجعه و به مرور واکسن خود را دریافت کنند و کسانی که سال‌های قبل واکسن تزریق کرده‌اند امسال هم مجددا می‌توانند واکسن را دریافت کنند.

اخبار مرتبط