23rd، اکتبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd اکتبر 2020 ساعت 2:21 ق.ظ | کد خبر: 59101  

رئیس کل بنیاد پیشکسوتان دفاع مقدس، مدافعان حرم و امنیت کشور ‌گفت: امروز ‌در شرایطی که دنیای استکبار برای به زانو در آوردن ملت ایران به سیاست ‌‌فشار حداکثری‌ متوسل شده ‌رونق تولید ‌رونق تولید ‌با تکیه بر توان داخلی میسر می‌شود.

به گزارش دزمهراب، سردار پاسدار محمدعلی حمید نصر در حاشیه بازید از کارخانه خمیرمایه دزفول اظهار داشت: ثبت و خاطرات رزمندگان و فرمانده‌هان گمنام هشت سال دفاع مقدس در دستور کار است تا بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت‌های این دلیرمردان را برای جوانان و نسل‌های آتی بازگو کنیم همچنین جوانان و نسل حال و آینده با سبک سیره زندگی آنها، رفتار و منش و شخصیت این عزیزان بیشتر آشنا شوند.

رئیس کل بنیاد پیشکسوتان دفاع مقدس، مدافعین حرم و امنیت کشور با بیان اینکه در حد توان خدماتی مختلفی به خانواده‌های پیشکسوتان دفاع مقدس، مدافعین حرم و امنیت کشور ارائه می‌شود، گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در جنگ اقتصادی هستیم با تمام توان در سراسر کشور ویژه استان خوزستان در تلاش هستیم تا برای فرزندان خانواده‌های پیشکسوتان دفاع مقدس، مدافعین حرم و امنیت کشور اشتغال‌زایی کنیم.

سردار حمید نصر با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای فرزندان شمال خوزستان در دستور کارمان قرار گرفته است، گفت: امروز طی بازدید از کارخانه تولید خمیرمایه که داشته‌ایم با راه اندازی فاز دوم کارخانه خمیرمایه این شهرستان که ۶ ماه دیگر است فرزندان این خانواده‌ها در اولویت استخدام هستند.

بومی سازی صنعت خمیرمایه به همت جوانان ایرانی

وی بیان داشت: تولید، مهم‌ترین فعالیتی است که امروز و در شرایطی که دنیای استکبار برای به زانو در آوردن ملت ایران به سیاست شیطانی و ضد انسانی فشار حداکثری متوسل شده باید به طور جدی پیگیری کنیم. رونق تولید در این شرایط با تکیه بر توان داخلی میسر می‌شود.

در ادامه این بازدید امیر سالاری حسنود مدیر کارخانه خمیرمایه دزفول، اظهار داشت: با وجود تحریم‌های ظالمانه غرب که علیه جمهوری اسلامی ایجاد شده است ما توانستیم با تکیه بر توان داخلی و با شعار “ما می‌توانیم” یک سری از دستگاه‌های کارخانه خمیرمایه دزفول را بومی‌سازی کرده و نیاز خود را از خارج کشور قطع کنیم.

مدیر کارخانه خمیرمایه دزفول با بیان اینکه توانستیم با مهندسی معکوس همان دستگاه را با کیفیت بهتر تولید کنیم، گفت: با تکیه بر توان داخلی خودمان و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و تیم خود مجموعه روی مقوله مهندسی معکوس دستگاه‌ها کار می‌کنیم؛ صنعت خمیرمایه جزء صنایع پیشرفته بوده که دستگاه‌های خاصی داشته که با توان داخلی توانستیم بومی‌سازی کنیم.

صادرات محصولات کارخانه خمیرمایه دزفول به ۱۲ کشور

سالاری حسنود با بیان اینکه محصولات کارخانه خمیرمایه دزفول در ۱۲ کشور نمایندگی داشته و صادر می‌شود، بیان کرد: با توجه به کیفیت بالا، محصولات‌مان را به کشورهای از جمله: آلمان، بلژیک، فرانسه، کشورهای آسیایی، روسیه، پاکستان، افغانستان، عراق، لبنان و آفریقا صادر می‌کنیم؛ ما توانسته‌ایم در این عرصه جهادی سر بلند بیرون بیاییم.

مدیر کارخانه خمیرمایه دزفول با بیان اینکه برای ۲۵۰ نفر اشتغال‌زایی شده و بخشی از این تعداد نفرات فرزندان ایثارگران و شهدا هستند، اظهار داشت: با توجه به اینکه فاز بعدی این کارخانه در ۶ماه آینده راه اندازی می‌شود تمام فرزندان جانبازان، رزمندگان، ایثارگران، شهدا امنیت و پیشکسوتان دفاع مقدس شمال خوزستان در اولویت استخدامی ما هستند.

وی با بیان اینکه برای راه اندازی هر فاز ۶ماه پیش بینی شده است گفت: فاز دوم کارخانه خمیرمایه دزفول ۶ماه دیگر راه اندازی می‌شود.

اشتغال‌زایی برای ۱ هزار و ۲۰۰ نفر با افتتاح فازهای بعدی در کارخانه خمیرمایه دزفول

وی به ظرفیت تولید این کارخانه اشاره کرد و بیان داشت: ظرفیت تولید ما ۸هزار تن در سال است با راه اندازی فازهای بعدی امیدواریم ظرفیت تولید را به ۳۰هزار تن افزایش دهیم تا بتوانیم برای ۱ هزار و ۲۰۰ نفر نفر اشتغال‌زایی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به زحمات دلسوزانه رئیس کل بنیاد پیشکسوتان دفاع مقدس، مدافعین حرم و امنیت کشور گفت: سردار محمدعلی حمید نصر با ارائه ایده‌های خوب توانسته بخشی از مشکلاتی ما را در عرصه تولید برطرف کند و در فازهای توسعه این کارخانه با کمک و درایتی که داشتن توانستن یک سری از موانع تولید را برطرف کنند.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار