8th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 8 th نوامبر 2020 ساعت 12:28 ب.ظ | کد خبر: 59359  

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: افرادی که در بارندگی دچار مشکل آسم و تنفسی می‌شوند، از خانه خارج نشوند و ضمن ارتباط با پزشک، حتماً داروهای خود را مصرف کنند.

سید محمد علویاظهار کرد: به طور معمول در نظام بهداشتی خوزستان سیستم هشداردهنده برای کسانی که در بارندگی مشکلات تنفسی دارند، وجود دارد.

وی افزود: به همه افرادی که در بارندگی‌های قبلی دچار مشکل آسم و تنفسی شده بودند، توصیه می‌شود که از خانه خارج نشوند و داروهای خود را مصرف کنند.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان این افراد را با سن آنها بالا یا بیماری زمینه‌ای مثل قلبی، آسم و تنگی نفس دانست و گفت: همچنین این افراد سالخورده، زنان باردار و کودکان هستند که توصیه می‌شود ضمن ارتباط با پزشک خود، حتماً هنگام خروج از منزل داروهای خود را به همراه داشته باشند.

علوی در ادامه بیان کرد: همچنین در این راستا دستگاه‌هایی را که می‌توانند در زمینه کاهش خطرات آلایندگی هوا اقدام کنند، فرا می‌خوانیم به عنوان مثال شهرداری با هرس کردن به موقع شاخه درختانی که باعث آلودگی هوا می‌شوند، گام خوبی را برداشته است.

وی در پایان تأکید کرد: تمهیدات لازم در مراکز درمانی در همه شهرهای استان اندیشیده شده است و در این راستا هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی به لحاظ کادر درمانی، امکانات، وسایل بهداشتی، دارو و نظایر آن وجود ندارد./مهر

ارسال نظر

     


-->