10th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 10 th نوامبر 2020 ساعت 11:21 ق.ظ | کد خبر: 59372  

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا، بازار دزفول از امروز به مدت یک هفته از ساعت ۱۸ یه بعد تعطیل است.

علی فرهمندپور روز سه شنبه در نشست ستاد کرونا در محل فرمانداری ویژه دزفول افزود: کلیه اصناف به غیر از صنف‌های خدماتی، امدادی و بیرون بر از ساعت ۱۸ عصر به بعد تعطیل خواهند بود، در صورتی که وضعیت کرونا در دزفول بهتر نشود ممکن است این محدودیت تا یک ماه ادامه یابد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز گفت: طبق دستور ستاد کرونا، به منظور محدودیت کرونایی و قطع زنجیره این بیماری، از امروز بازار اهواز، کارون  و مسجدسلیمان بجز مراکز خدماتی درمانی از ساعت ۱۸ به بعد به مدت یک ماه تعطیل خواهند بود. 
علی قلطاق ساز افزود: ۱۰ شهر دیگر استان از جمله دزفول نیز این محدودیت به مدت یک هفته اجرا خواهد شد که باید نظارت ویژه‌ای بر آن صورت گیرد و هیچ اغماضی در این خصوص نباشد.
وی ادامه داد: اگر پس از یک هفته شرایط بیماری کووید ۱۹ در دزفول بهبود یافت محدودیت‌ها برداشته می‌شوند در غیر اینصورت تمدید خواهد شد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول گفت: با  دستور قضایی دزفول اگر صنفی بعد از ساعت ۱۸ اقدام به تعطیلی نکرد با وی برخورد و پلمب خواهد شد.
وی افزود: تمام باشگاه‌های ورزشی، بدنسازی، آموزشگاه‌های زبان و شهربازی نیز تعطیل خواهند بود، فقط قسمت مواد غذایی هایپرمارکت‌ها بعد از ساعت ۱۸  اجازه فعالیت دارند.
محمد غلامی سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول نیز گفت: اطلاع رسانی اولیه در این خصوص انجام شده ولی اختلاف نظرهایی وجود دارد که باید رفع شوند.
وی افزود: رستوران‌ها بعد از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند شد و فقط اجازه فعالیت بیرون بر دارند؛ برخی رستوران‌های زیرنظر میراث فرهنگی در شرایط محدودیت فعال هستند درصورتی که این رستوران‌ها نیز باید این محدودیت را رعایت کنند. 
غلامی بیان کرد: در شرایط سخت اقتصادی که اصناف عمده فعالیت خود را از عصر آغاز می‌کنند ارائه چنین محدودیت‌هایی به بازار ضربه می‌زند و هیچگونه حمایتی از اصناف نمی‌شود، تاکنون هیچ وامی به اصناف داده نشده است.
رئیس مرکز بهداشت دزفول نیز گفت: محدودیت‌های کرونایی دستورالعمل وزارتی است که باید اجرا شود لذا اتحادیه‌های مختلف باید نسبت به اطلاع رسانی در این خصوص اقدام کنند.
رضا پورآیین افزود: لبنیات فروشی و اغذیه فروشی‌ها نیز فقط به صورت بیرون بر اجازه فعالیت دارند ضمن اینکه حمل و نقل عمومی نیز از ساعت ۱۸ تعطیل خواهد شد.
وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی بیان کرد: این محدودیت‌ها باید رعایت شوند تا شدت بیماری کمتر شود، ویروس ۹ برابر بیشتر شده و اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد بیمارستان‌ها دچار مشکل خدمات رسانی خواهند شد./ایرنا

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار