11th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 11 th نوامبر 2020 ساعت 5:04 ب.ظ | کد خبر: 59399  

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان روز چهارشنبه در آیین رونمایی از لوح ثبتی صنایع دستی دزفول در محل فرمانداری ویژه این شهرستان گفت: چهار شهر استان خوزستان به عنوان شهر ملی معرفی شده‌اند.

سید حکمت‌اله موسوی با بیان اینکه ثبت ۲ شهر استان خوزستان به عنوان شهر ملی نهایی شده است، افزود: دزفول یکی از این شهرها است که به عنوان شهر صنایع دستی معرفی و ثبت شده است.
وی ادامه داد: امید است این اتفاق بتواند شهر دزفول نماد شهر آجر با معماری شناخته شده در دنیا را بیشتر معرفی کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با اشاره به ظرفیت‌های فراوان دزفول در حوزه میراث فرهنگی گفت: با معرفی دزفول به عنوان شهر ملی کپوبافی، این شهر می‌تواند در تولید صنایع دستی برند شود.

وی با بیان اینکه شهرهای بسیاری در کشور جای خود را به عنوان تولیدکننده برتر صنایع دستی باز کرده‌اند، افزود: کپوبافی در جای جای شهر و روستاهای دزفول جا باز کرده و افزون بر یکهزار و ۵۰۰ هنرمند صنعتگر در این حوزه فعالیت و مواد اولیه خود را از مواد دور ریز تهیه می‌کنند.

شهردار دزفول نیز در این آیین گفت: کپوبافی متعلق به منطقه شهیون دزفول است به همین دلیل میدانی در مسیر  دزفول به شهیون در حوالی تالار جام جم به نام کپو نامگذاری شده است

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار