17th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th نوامبر 2020 ساعت 1:45 ق.ظ | کد خبر: 59527  

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: تاکنون ۳۵ هزار تست پی سی آر کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول گرفته شده که ۱۰ هزار تست از این تعداد مثبت بوده است.

علی قمیشی روز دوشنبه در ویدیوکنفرانس با وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به غربالگری ۳۲۵ هزار نفر در این شهرستان افزود: با توجه به اهمیت غربالگری مادران باردار چهار هزار نفر از این افراد غربالگری شدند که ۶۲ نفر دارای علائم کرونا بودند و ۱۸ نفر از آنها به بیمارستان اعزام شدند.

وی به اهمیت آموزش در زمینه کرونا اشاره و بیان کرد: حدود ۲۷ هزار پیام برای مردم ارسال و ۱۵۰ برنامه رادیویی برای آگاه‌سازی مردم برگزار شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه ۴۳۰ هزار نفر زیرپوشش این دانشگاه است، گفت: یک بیمارستان ۲۶۸ تختخوابی با ۵۶ تخت ویژه برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در دزفول اختصاص یافته است.

وی انجام چهار هزار بازرسی مشترک در دزفول را یادآور شد و افزود: تست‌های گرفته شده در جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۲۲.۵ درصد بوده در حالیکه آمار کشوری ۸.۴۵ درصد است.

قمیشی این آمار را بیانگر زیاد بودن بار ویروس در شهرستان دزفول دانست و گفت: تاکنون حدود سه هزار و ۷۰۰ فرد مبتلا به کرونا در شهرستان دزفول بستری شده است. 

وی با اشاره به فوت ۴۶۰ نفر از بیماران بستری حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات دزفول ۹۰ درصد و در سطح شهر بین ۷۵ تا ۸۰ درصد است.

وی راه اندازی اورژانس مجزای کرونا و نقاهتگاه در شهرستان دزفول را یادآور شد و افزود: آزمایشگاه جدید کووید ۱۹ با ظرفیت روزانه ۸۰۰ تست در شهرستان دزفول راه اندازی شده است. ایرنا

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار