17th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th نوامبر 2020 ساعت 2:04 ق.ظ | کد خبر: 59537  

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به درخواست‌های فراوان پیرامون ساماندهی باغ‌ویلاهای این شهرستان گفت: ساماندهی این اماکن گردشگری آغاز شده و شهرداری دزفول به عنوان متولی تعیین شده است.

علی فرهمندپو افزود: فعالیت باغ‌ویلاهایی که در گذشته احداث و پروانه ساخت و دیگر خدمات نظیر برق دریافت کرده‌اند، مانعی ندارد ولی با افرادی که به تازگی اقدام به ساخت باغ‌ویلا در اراضی کشاورزی می‌کنند، برخورد می‌شود.

وی با اشاره به تعیین شرح وظایف ساماندهی باغ‌ویلاها گفت:  شهرداری دزفول متولی این اماکن گردشگری شده و قرار است دستورالعمل عوارض و مالیات را برای ساماندهی آنها تا هفته آینده تحویل دهد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه برخی باغ‌ویلاهای جنوب دزفول پروانه چاه، برق و ساختمان دارند، افزود: افرادی که انشعاب غیرمجاز دارند باید نسبت به اخذ مجوز و نصب کنتور اقدام کنند.

وی ادامه داد: اجازه احداث باغ‌ویلای جدید داده نمی‌شود و اگر مالک از قانون تبعیت نکند ساختمان ویلا در هر مرحله‌ای که باشد تخریب خواهد شد.

فرهمندپور همچنین از ایجاد باغ‌شهر در این شهرستان خبر داد و گفت: ۵۰۰ هکتار زمین برای احداث شهر باغ‌ویلا یا باغ شهر در نظر گرفته شده که مراحل واگذاری و تغییر کاربری آن از منابع طبیعی از امروز آغاز شده است

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: هر یک هکتار از این زمین به یک متقاضی واگذار می‌شود تا دراین زمین‌ها، کوچه باغ و باغ‌ویلا احداث شود.

وی افزود: باغ‌ویلاهایی که ساماندهی می‌شوند، به ازای عوارض و مالیاتی که پرداخت می‌کنند خدماتی چون امنیت و آسفالت دریافت خواهند کرد ایرنا

ارسال نظر

     


-->