17th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th نوامبر 2020 ساعت 3:32 ب.ظ | کد خبر: 59543  

هرچند اقدام‌ به ساماندهی باغ ویلاها و احداث اصولی باغ شهر امری ستودنی است اما سخنان امروز فرماندار دزفول درخصوص ساماندهی این باغ ویلاها پر از ابهام بود!

از سخنان فرماندار دزفول برداشت می شود که تاکنون هرکس باغ ویلا ساخته که ساخته! هیچ!، آیا می شود چشم به حدود ۵ هزار هکتار باغ ویلای موجود چیزی معادل تمامی باغ های مرکبات دزفول! بست! این مساله کوچکی است؟!

آیا ۱۵ هزار باغ ویلای غالبا بدون مجوز و حدود ۱۵ هزار چاه آب غیرمجاز! موجود به گفته معاون فرمانداری! چیز کمی است؟ که بتوان از قبلی ها چشم پوشید! آیا برای این باغ ویلاها و چاه های آب غیرمجاز، تدبیر و چاره اندیشی شده است؟

 چرا و با چه ملاکی متولی ساماندهی این اماکن گردشگری و بین بخشی شهرداری انتخاب شده است؟! با توجه به بیانیه روابط عمومی شهرداری اگر شهرداری مسئول بخش داخل شهر و احداث باغ شهر است ساماندهی باغ ویلاهای خارج از محدوده شهرداری دزفول که غالب‌باغ ویلاها را شامل می شود توسط چه کسی انجام می شود؟

هیچ عقل سلیمی راضی به نابودی کشاورزی و منابع آب درفول نیست کما اینکه راضی به تخریب های بدون قاعده نیز نیست

متاسفانه درگیری افراد ذی نفوذ با این مساله کار را پیچیده تر کرده است. موضوع باغ ویلاها نیازمند هماهنگی و هم افزایی کلیه تاثیرگذاران و تدوین برنامه جامع است

با توجه به اینکه احداث باغ شهر نیز نیازمند کار دقیق و کارشناسی است شایسته است کمیته ای با حضور فرماندار، دادستان و روسای ادارات آب، برق، کشاورزی، میراث فرهنگی و کارشناسان و خبرگان این امر تشکیل شده و با حضور رسانه ها تشکیل جلسه داده تا هم از برخوردهای سلیقه ای و گزینشی جلوگیری شود و هم راه کار مناسب و کارشناسی برای ساماندهی و مدیریت باغ ویلاها با نظارت فرمانداری به کار گرفته شود.

ارسال نظر

     


-->