17th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th نوامبر 2020 ساعت 3:50 ب.ظ | کد خبر: 59548  

چندی پیش بود که عظیمی فر، رییس شورای اسلامی شهر دزفول، از ایجادِ کمیته تخریب، برای ساخت و سازهای غیرمجاز سخن گفته بود؛ و از قضا این مسئله، مورد تاکید دیگر اعضای شورای شهر نیز واقع شد.

مسئله ی ساخت و ساز های غیرمجاز، بحث مفصلی است که بررسی آن در این متن نمی گنجد؛ اما سال هاست که به دلیل ضعف در قوانین و مشکلات متعددِ کمیسیون ماده صد شهرداری ها، تبعیض ها و مشکلات زیادی گریبان گیر شهر و شهروندان بوده است.

طبیعتا اگر قانونی وجود دارد، باید شامل همه بوده و متخلفان از قانون، چه اشخاص حقیقی باشند، چه حقوقی و چه سازمان های دولتی، می بایست مجازات شوند. شورای شهر دزفول، در حالی پیگیر ایجاد کمیته تخریب شده که شهرداری دزفول، متهم به عدم رعایت قانون، درمورد برخی املاک و سازه های مرتبط با خود است.

ساختمان موسوم به قصر روناش که تقریبا بیست سال پیش و به طور غیرقانونی و با توافقات غیر اصولی با امور آب ساخته شده، یکی از مهم ترینِ این تخلفات است. این ساختمان، با حاشیه های فراوان و با وجود توصیه اساتیدی چون پروفسور آخوندعلی برای عدم ساخت؛ و با توافقاتی عجیب و غیرمعمول با رییس وقت امور آب، مجوز ساخت و ساز گرفته و تا کنون چندین مرتبه از صاحب اصلی تا سازمان های مختلف دست به دست شده است؛ اما مدت هاست که در اختیار شهرداری دزفول می باشد.

پیگیری دزمهراب از مهندس رویینیان، رییس امور آب شمال غرب خوزستان در این باره به اینجا رسید که این سازمان، پیگیری قضایی خود را در این باره شروع کرده و منتظر روال قانونی و صدور حکم درمورد این سازه غیرمجاز می باشد.

قصر روناش که از ابتدا با هدف گردشگری و با دور زدن قانون بنا شده بود، به دلیل ایجاد منظره نازیبا در ساحل دز و تجاوز به حریم رودخانه، سال هاست که مورد اعتراض برخی فعالان محیط زیست و مردم بوده است. حال باید منتظر ماند که علاوه بر روند قضایی، آیا اعضای شورای شهر هم پای نظر خود خواهند ماند؟ یا بازهم به دلایل پشت پرده، شهرداری را مستثنا خواهند کرد؟

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار