24th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 24 th نوامبر 2020 ساعت 3:29 ق.ظ | کد خبر: 59630  

پس از سالها سر در پایگاه چهارم شکاری دزفول با تغییراتی همراه بود و مجسمه عقاب معروفی که در این مکان قرار داشت تخریب شد البته روابط عمومی ارتش اعلام کرد مجسمه جدید در ایام دهه فجر امسال رونمایی خواهد شد هرچند این امر با حاشیه هایی همراه شد.

در برخی محافل این موضوع به نحوی بیان شده که گویا در تابلو ورودی سابق این پایگاه نام دزفول وجود داشته اما اکنون با تغییرات ایجاد شده نام دزفول حذف شده است.

در حالی که واقعیت این است که متاسفانه نام دزفول هیچ گاه در تابلو ورودی پایگاه وجود نداشته و موضوع مربوط به این مقطع زمانی نیست.

هر چند خواست بحق مردم قرار گرفتن نام دزفول در سر در ورودی پایگاه است اما در ورودی جدید همان روال سابق انجام شده و موضوع جدید و تغییری در ماهیت این پایگاه و یا تابلو ایجاد نشده است.

بی شک پایگاه چهارم شکاری وحدتی را در تمام کشور و دنیا به نام دزفول می شناسند با وجود آنکه در تابلوی آن هیچ گاه نام دزفول نبوده است.

نظر بینندگان
  1. محمد محمدی says:

    سلام خدمت دوستان گرامی
    در مورد مکانها، آثار تاریخی مهم و حتی یگان های نظامی بزرگ که در کشور منحصر به فرد هستند در نام سازمانی آنها اسم شهر محل قرارگیری در عنوان ذکر نمی گردد زیرا به دلیل شناخته شدن ان مکانها برای همه مردم ذکر نام امری اضافی به حساب می آید
    به عنوان نمونه هیچ وقت در ادامه نام تخت جمشید یا کارون یا اروند یا … نام شهر ان گفته نمیشود
    پایگاه چهارم شکاری وحدتی هم از این قانون تبعیت میکند. در تمام کشور و حتی نقشه ها و اطلاعات نظامی و غیر نظامی دنیا این پهنه به نام پایگاه دزفول یا پایگاه چهارم شکاری دزفول یا پایگاه وحدتی دزفول و … شناخته و معرفی میگردد

ارسال نظر

     


-->