27th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th نوامبر 2020 ساعت 12:44 ب.ظ | کد خبر: 59677  

رییس سازمان انتقال خون دزفول با اشاره به کاهش چشمگیر اهدای خون در شرایط کرونایی امسال، از بهبود نسبی وضعیت ذخایر خونی دزفول در هفته های اخیر خبر داد.

به گزارش دزمهراب ؛ سید جعفر صادق نساج رئیس سازمان انتقال خون دزفول در گفتگو با خبرنگار دزمهراب گفت: درخواستمان ازمردم این است که درتمام طول سال و به صورت مستمر خون اهدا کنند. آقایان هر ۳ ماه یک بار وخانم ها هر ۴ ماه یک بار می توانند خون اهداکنند.

صادق نساج در این باره اضافه کرد: سازمان انتقال خون نیاز همیشگی به خون دارد زیرا بیمارانی ازجمله بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، سرطانی و بیمارانی که اعمال جراحی دارند و همچنین بیمارانی که در اثر سوانح و تصادفات نیاز به خون پیدا می کنند مصرف کننده دائمی خون یا فرآورده های خونی هستند و به طور مداوم نیاز به خون تازه دارند.

 وی در رابطه با کاهش ذخایر خونی دزفول در شرایط کرونایی گفت: درماه های گذشته به دلیل شرایط کرونایی و کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون، با کاهش ذخایر بانک خون در شهرستان دزفول مواجه شدیم که با لطف و همکاری مردم درهفته ها و روزهای اخیر وضعیت ذخایرخونی دزفول درشرایط بهتری قرارگرفته است؛ درعین حال امیدواریم این روند درهفته ها و ماه های آتی هم تداوم داشته باشد.

رییس سازمان انتقال خون دزفول افزود: افراد با هر گروه خونی می توانند برای اهدا خون به سازمان انتقال خون مراجعه کنند اما به طور ویژه کسانی که دارای گروه های خونی کمیاب ازجمله (-o)منفی هستند، می توانند در این عمل خداپسندانه شرکت کنند.

 سید جعفر صادق نساج درباره شرایط اهدا کنندگان خون نیز گفت: افرادی که در رده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال قرار دارند و وزن آنها بالای۵۰ کیلوگرم است، درصورت نداشتن بیماری خاص یا زمینه ای می توانند برای اهدای خون مراجعه کنند.

رییس سازمان انتقال خون دزفول در مورد میزان رعایت نکات بهداشتی در این سازمان گفت: تمام دستورالعمل های بهداشتی که ابلاغ شده، به طور کامل اجرا می شود و همشهریان محترم در هنگام اهدای خون از این بابت نگرانی نداشته باشند.

صادق نساج در پایان گفت: درحال حاضر سازمان انتقال خون شهرستان دزفول در روزهای شنبه تا چهارشنبه ازساعت ۸ الی ۱۳ و پنجشنبه ها از ساعت ۸ الی۱۲ ظهر پذیرای اهداکنندگان خون می باشد و هنگام مراجعه به سازمان به منظور اهدای خون، همراه داشتن کارت ملی ضروری است.

تهیه و تنظیم مصاحبه: آزاده حائری

ارسال نظر

     


-->