29th، نوامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 29 th نوامبر 2020 ساعت 2:49 ب.ظ | کد خبر: 59747  

کارگردان سینما و تلویزیون، گفت: مستند “روایت ایثار” با رویکرد و نگاه ویژه به رشادت و ایثار کادر درمان و بهداشت شهرستان دزفول از زمان هشت سال دفاع مقدس تا مقابله با کرونا در این شهرستان ساخته می‌شود.

به گزارش دزمهراب،کادر بهداشت و درمان شهرستان دزفول بیش از ۸ ماه است که با تمام توان برای شکست کرونا پای به عرصه مبارزه گذاشتند و بسیاری از آنها حین خدمت‌رسانی و مداوای بیماران دچار کرونا شدند و برخی نیز در این میانه به خیل شهدای مدافع سلامت پیوستند.

در این‌باره علیرضا طهرانی کارگردان سینما و تلویزیون ایران‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، اظهار داشت: شهرستان دزفول مرکز ایثار و مقاومت در هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: مستندروایی تحت عنوان “روایت ایثار” با رویکرد و نگاه ویژه به مدافعین سلامت، خدمات خالصانه گروه‌های جهادی شهرستان دزفول که در مسیر مقابله با بیماری کرونا پای به میدان در کنار مدافعان سلامت بوده و همچنین یکی از شهدای مدافعان سلامت این شهرستان “شهید سعید عباسی” از پرسنل اتاق عمل بیمارستان بزرگ دزفول که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان داده است؛ در حال حاضر در حال تولید و ضبط این مستند در شهرستان دزفول هستیم.

طهرانی به بیان اینکه این مستند روایتی از ایثار و فداکاری‌های کادر درمان شهرستان دزفول و مقاومت مردم دزفول عجین شده است، گفت: داستان این مستند روایتی از مقاومت و ایستادگی مردم دزفول در دوران هشت سال دفاع مقدس ویژه کادر بهداشت و درمان در آن دوران که در بیمارستان یازهرا خدمت‌رسانی کرده‌اند، تا ایستادگی و ایثار, جانفشانی‌های کادر بهداشت و درمان امروز که در مقابله با این ویروس منحوس در بیمارستان بزرگ دزفول در حال خدمت‌رسانی هستند.

کارگردان صدا و سیما، گفت: در این مستند از نقاط ویژه شهرستان دزفول که یادآور پایمردی و مقاومت مردم دزفول است به تصویرکشیده می‌شود.

وی در ادامه افزود: مستند روایت ایثار به مدت ۲۵دقیقه تهیه و تولید می‌شود که از شبکه‌های سراسری سیمای جمهوری اسلامی همزمان با ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار پخش می‌شود.

به گزارش دزمهراب, روایت ایثار با روایت‌گری سید مهدی تحویلدار مجری صدا و سیما پخش خواهد شد.

ارسال نظر

     


-->