کلینیک تخصصی یازهرا با تعرفه دولتی فعال شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
25th، دسامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th دسامبر 2020 ساعت 4:16 ب.ظ | کد خبر: 60116  

به همت رییس و معاون جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول؛

 کلینیک تخصصی یازهرا با تعرفه دولتی فعال شد

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول از راه اندازی کامل کلینیک ویژه تخصصی یازهرا با تعرفه دولتی خبر داد.

به گزارش دزمهراب در جلسه روز گذشته شورای شهر دزفول که با حضور اعضای شورا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول، معاونت درمان این دانشگاه، رئیس بیمارستان بزرگ دزفول و برخی دیگر از مدیران این بیمارستان برگزارشد، دکتر اسدی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: تلاش کردیم تا کلینیک ویژه یازهرا را که به صورت نیمه تعطیل درآمده بود، با دعوت از پزشکان شهرستان دوباره به حالت فعال برگردانیم که هم اکنون آماده خدمات دهی به شهروندان با تعرفه دولتی می باشد.

اسدی با اشاره به اینکه در طول ۱۰ ماه گذشته به خاطر شرایط کرونایی موجود و خدمات دهی بیمارستان بزرگ دزفول به بیماران کرونایی، با کاهش چشمگیر مراجعه سایر بیماران به این بیمارستان مواجه شدیم، گفت: میزان مراجعات بیماران غیر کرونایی به این بیمارستان در این مدت حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کرد که این امر باعث شد مراجعات اکثر مردم شهرستان دزفول به سمت بیمارستان و بخشهای خصوصی سوق پیدا کند و از آنجا که تعرفه های دولتی بیمارستان بزرگ دزفول بسیار پایین تر از تعرفه های بخش خصوصی می باشد، این رویکرد سبب تحمیل هزینه های سنگین پزشکی به اقشار مختلف مردم در این مدت شد.

او ادامه داد: با توجه به کاهش آمار بیماران کرونایی، به مردم این اطمینان را می دهیم که می توانند برای بهره مندی از خدمات دولتی و ارزان قیمت این بیمارستان، همانند گذشته از امکانات و خدمات این بیمارستان در همه بخشهای تخصصی استفاده نمایند.

در ادامه علی قمیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به تلاشهای شبانه روزی و ارزشمند کادر بهداشت و درمان این شهرستان در طول ۱۰ ماه گذشته گفت: بیمارستان بزرگ دزفول به عنوان تنها بیمارستان دولتی شهرستان در طول این مدت به حدود ۸ تا ۹ هزار بیمار به صورت سرپایی و بستری خدمات پزشکی ارائه نموده است.

قمیشی افزود: در تیرماه و مردادماه با پیک سنگین بیماری کرونا در سطح شهرستان مواجه بودیم و همچنین پیک دوم بیماری را در مهرماه تجربه نمودیم که با اعمال محدودیتهای کرونایی، تلاش خستگی ناپذیر کادر بهداشت و درمان و همکاری مردم توانستیم این وضعیت را پشت سر گذاشته و اکنون شاهد کاهش نسبی آمار در سطح شهرستان هستیم.

 قمیشی درباره اجرای طرح شهید سلیمانی در دزفول گفت: این طرح هم اکنون با کمک هلال احمر، سپاه و شهرداری درسطح شهرستان در حال اجرا می باشد و تیمهای مختلفی برای اجرای این طرح تشکیل شده که کار بیماریابی بیماران کرونایی و تست گیری از اطرافیان بیماران را انجام می دهند.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی واکسن بیماری کرونا در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت، گفت: در تهیه واکسن در سطح کشور دچار مشکلاتی هستیم و دست کم تا دو سه ماه آینده امکان دسترسی به واکسن کرونا برای ما وجود ندارد و در صورت دستیابی به واکسن پس از گذشت این زمان هم اولویت تزریق واکسن با گروههای هدف مانند افراد مسن و یا بیماران زمینه ای و سایر موارد تعیین شده مانند بیماران آسایشگاه ها و کادر درمان درگیر با کرونا خواهد بود.

علی قمیشی همچنین از تکمیل ساختمان مجتمع زنان و زایمان حضرت زینب در شهرستان دزفول خبر داد و افزود: این مجتمع در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد.

در پایان این جلسه خانم نعمانی مسئول واحد پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول هم گفت: از مسئولین شهرستان درخواست میکنیم در راستای حمایت از فداکاری ها و ایثار کادر بهداشت و درمان دزفول میادین و یا بلوارهایی در سطح شهر با عناوینی مانند قهرمانان سلامت و یا فرشتگان سلامت احداث شود تا یادبودی باشد برای روزهای سختی که کادر بهداشت ودرمان این شهرستان سپری نمودند.

پی نوشت: متاسفانه کلینیک تخصصی یازهرا پس از افتتاح در سال ۹۷، به دلیل عدم مدیریت کارآمد، با حداقل توان و فقط با چند پزشک به صورت نیمه تعطیل درآمده بود که با درایت معاونت جدید درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول، پس از رایزنی با پزشکان مختلف، هم اکنون به صورت فعال در حال خدمت رسانی است.

ارسال نظر

     


-->