26th، دسامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th دسامبر 2020 ساعت 4:30 ب.ظ | کد خبر: 60135  

زیپ لاین، یکی از پروژه های شهرداری دزفول است که همچون بسیاری از پروژه های شهرداری، در ابتدا با سروصدای زیاد و تبلیغات فراوان از سوی شهردار دزفول مطرح شد؛ اما زمان زیادی نگذشت که انتقاد کارشناسان و بررسی رسانه ها مشخص کرد که این پروژه نه تنها کارشناسی نشده، بلکه نتوانسته حتی مجوز لازم از ارگان هایی چون امور آب، محیط زیست و… را اخذ کند و عملا به طور غیرقانونی پیش رفته که با دستور دادستان دزفول برای توقف مواجه شده است. تداخل با کانال باستانی ناپیراشا و اکتشافات تاریخی در منطقه رعنا، تجاوز به بستر رودخانه دز، ایجاد ترافیک شدید در منطقه و نزدیکی بیش از حد به آپارتمان و کافی شاپِ منتسب به شهردار، از جمله انتقاداتی بود که در فضای رسانه های دزفول، نسبت به محل اجرای این پروژه مطرح شد.

به دلیل این انتقادات، گروه وفاق دزفول با دعوت از چندین نفر از اساتید شناخته شده و باتجربه ی دانشگاه از دزفول، اهواز و تهران؛ و با حضور دوایی فر، دو تن از اعضای شورای شهر و فرستاده دفتر نماینده دزفول، جلسه ی بررسی سازه زیپ لاین و تعیین محل آن را برگزار نمود. در این جلسه که حدود ۵ ماه پیش برگزار شد، مقرر شده بود تا شهردار دزفول، با حضور تعدادی از همین اساتید و با حضور اعضای شورای شهر، کارگروهی را برای تعیین وضعیت زیپ لاین تشکیل داده و تابع نظر این کارگروه باشد. اما با کمال تعجب، شهردار دزفول پس از گذشت ۵ ماه، نه تنها از تشکیل این کارگروه اجتناب ورزیده، بلکه برخلاف نظر صریح اساتید دانشگاه و حاضرین در آن جلسه، ساخت زیپ لاین را در همان مکان قبلی از سر گرفته است. این درحالی است که موضوع فوق صورت جلسه شده و تمام حاضرین از جمله شهردار دزفول آن را امضا نموده اند.

متاسفانه دوایی فر، علی رغم توصیه اساتید مطرحی چون پروفسور آخوندعلی-رییس سابق دانشگاه جندی شاپور دزفول- دکتر نجف هدایت، دکتر امامی فر، دکتر پورموسوی و دیگر اساتید، پروژه مذکور را در همان مکان قبلی ادامه داده و علاوه بر بی احترامی و دهان کجیِ واضح به نقد علمی اساتید دانشگاه، حتی به امضای خود در صورت جلسه گروه وفاق دزفول هم پایبند نبوده است؛ و علاوه بر این موارد، اقدام قانونی دادستان دزفول برای توقف موقت پروژه را، تلویحا غیرقانونی قلمداد کرده است.

گروه وفاق دزفول که نقش به سزایی در انتخابات اخیر داشت، علی رغم تلاش در بسیاری از زمینه ها در شهرستان، متاسفانه نتوانسته در موارد مرتبط با شهرداری، تاثیر قابل توجهی داشته باشد؛ که این مسئله قطعا چالش جدی برای آینده این گروه را در پی خواهد داشت.

پی نوشت: تصاویر فوق، مربوط به جلسه اساتید دانشگاه با شهردار دزفول و تصویر صورتجلسه مرتبط با موضوع زیپ لاین می باشد.

ارسال نظر

     


-->