29th، دسامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 29 th دسامبر 2020 ساعت 2:36 ق.ظ | کد خبر: 60180  

چند شب پیش ویدیوی برگزاری یک مراسم جشن محلی چندصد نفری در پارک مهرگان دزفول در رسانه ها منتشر شد که اعتراض گسترده شهروندان را به دلیل شیوع بیماری کرونا به دنبال داشت.

هرچند به دنبال اطلاع رسانی مردمی و اعتراض شهروندان نسبت به برگزاری این مراسم، مسئولین شهر و به ویژه فرمانداری وارد عمل شدند و با حضور نیروی انتظامی افراد شرکت کننده در این مراسم متفرق شدند اما به هر حال این تجمع بزرگ برگزار شد و یقینا در طول این چند ساعت، کرونا فرصت کافی برای انتشار پیدا کرده! خصوصا در شرایطی که مدعوین محترم چنان با خیال آسوده گرد هم آمده اند که گویی همگی واکسن کرونا را زده اند و مصون اند از این بیماری!!

اما مسئله اصلی این است که آیا این مواجهه مسئولین امر با ماجرا، نوشدارو بعد از مرگ سهراب نیست؟

بهتر است مسئولین شهرستان برای اینگونه موارد که متاسفانه یکی و دو تا هم نیستند، و بار ها تکرار شده اند، تدابیر جدی تری بیندیشند و به جای رویکرد پسینی و اکتفا به متفرق کردن تجمعات برگزار شده، با تدبیر و برنامه ریزی، رویکردی پیش دستانه و پیشگیرانه داشته باشند.

تجربه ثابت کرده هرگاه مسئولین ظرفیت نهادهای مردمی همچون بسیج را به کار گرفته اند، گشایش های چشمگیری حاصل شده است. به نظر می رسد ضروری است مسئولین شهر و به ویژه فرمانداری محترم سراغ گروه ها و تشکلهای مردمی مانند پایگاه های مقاومت بسیج و یا تشکلهای فعال مساجد در محله ها-که در سطح شهر و مناطق مختلف اطراف شهر وجود دارند- بروند و دست یاری و تعامل دراز کنند تا بدین وسیله از برگزاری هرگونه تجمعی اعم از مراسمات عروسی و عزا و … پیشاپیش با خبر گردند و قبل از تشکیل این تجمعات با سرعت و جدیت وارد عمل شده و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از برگزاری این مراسمات را انجام دهند.

 بدیهی است برگزاری این مراسمات نوعا با مقدمات مفصلی همراه است که این میتواند موجب پی بردن و اقدام به موقع مسئولین، پیش از وقوع تجمع شود.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار