15th، ژانویه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th ژانویه 2021 ساعت 2:41 ب.ظ | کد خبر: 60422  

به گزارش دزمهراب از روابط عمومی شورای شهر دزفول، رییس این شورا با اشاره به اهمیت و جایگاه ابنیه تاریخی در هویت بخشی به شهر گفت: پس از جلسه با مدیران مربوطه و دریافت نظرات و اسناد و مدارک لازم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار شورای شهر قرار گرفت و در این خصوص ۲ نامه برای وزیران میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی تنظیم و توسط معاونین و مشاورین وزیران، تقدیم آنها شد.

سید مصطفی عظیمی فر افزود: در این نامه ها با اشاره به سوابق خانه تیزنو همچون سند مالکیت به نام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول، تاثیر خانه تاریخی تیزنو بر فرهنگ و هنر شهرستان، فعالیت مستمر سمن ها و انجمن های مردم نهاد در این خانه و علاقه وافر مردم فرهنگ دوست دزفول به حفظ ابنیه تاریخی و هویت شهری، درخواست لغو این مزایده ارائه شده است.

 وی اظهارامیدواری کرد که با حمایت و همکاری تمام مسئولین شهرستان دزفول(که رونوشت نامه ها نیز برای آنها ارسال شده است)، شاهد حفظ و حراست هر چه بیشتر از تمامی میراث ملموس و ناملموس شهرستان که سرمایه هایی ارزشمند و گرانبها در اختیار ما هستند، باشیم.

 گفتنی است چندی پیش نیز نشستی پیرامون بررسی مزایده خانه تیزنو با حضور مسئولان و مدیران مربوطه در شورای شهر دزفول برگزار شد.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار