عشایر دزفول از محدوده مناطق پرخطر فاصله بگیرند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
19th، ژانویه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 19 th ژانویه 2021 ساعت 2:49 ب.ظ | کد خبر: 60464  

رئیس اداره امور عشایر شهرستان دزفول خواستار فاصله گرفتن عشایراز محدوده مناطق پرخطر شد و گفت: همکاری برخی کشاورزان، شرکت‌ها و کشت و صنعت‌ها زمینه ساز سکونت عشایر در مناطق غیرمجاز شده است.

به گزارش دزمهراب محسن پورفرخی روز با خبرگزاری جمهوری اسلامی در اینباره توضیح داد : برخی عشایر در مسیر رودخانه‌های فصلی و مجاورت کانال‌های آبیاری ساکن شده‌اند که درصورت هرگونه اتفاق، خطرات جانی و مالی را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: این موضوع در بخش‌های مرکزی و چغامیش مانند زاویه‌ها، عباس آباد و رودخانه فصلی سیاه منصور و مجاورت کانال‌های شبکه آبیاری مشاهده می‌شود درحالی که اتراقگاه عشایری با ارائه خدمات برای آنها در نظر گرفته شده است.

رییس اداره امور عشایر دزفول بیان کرد: همکاری غیرمجاز افراد حقیقی و حقوقی موجب  مقاومت عشایر در برابر تذکرات اعضای ستاد بحران و نیروی انتظامی شده است.

وی افزود: دستور قضایی در این خصوص  از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول اخذه شده است و همراه با نیروی انتظامی در حال تذکر به عشایر در این مناطق غیرمجاز هستیم.

پورفرخی گفت: درصورت بروز هرگونه اتفاق ناگوار افرادی که زمینه ساز حضور عشایر در مناطق پرخطر و غیرمجاز شده‌اند به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

وی افزود: طی سال‌های گذشته طرح‌های متعددی در زمینه راه، آب آشامیدنی و ابنیه فنی در بخش‌های سردشت و شهیون در راستای هدایت عشایر به سامانه‌های عرفی و جلوگیری از حاشیه نشینی اجرا شده است.

رییس اداره امور عشایر دزفول درخصوص بیمه عشایر نیز گفت: با توجه به لزوم تحت پوشش قراردادن بیمه اجتماعی و دام عشایر در برابر خطرات مختلف و نمایندگی اخذ شده توسط شرکت تعاونی عشایری شهید رجایی دزفول، لازم است عشایر به اداره امور عشایر دزفول مراجعه و با کمترین مبلغ پرداختی به صورت سالیانه از مزایای بازنشستگی استفاده کنند.

پورفرخی درخصوص ثبت الکترونیکی اطلاعات عشایر اظهارداشت: اطلاعات عشایر در سامانه ساجعا به عنوان مبنا ثبت می‌شود.

ارسال نظر

     


-->