19th، ژانویه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 19 th ژانویه 2021 ساعت 3:23 ب.ظ | کد خبر: 60480  

سیداحمد آوایی نماینده مردم دزفول، امروز ۳۰ دی ماه در نطق پیش از دستور خود در مجلس، از عملکرد استاندار خوزستان به شدت انتقاد کرد و گفت:

اقدامات عامدانه استاندار علیه مردم مظلوم دزفول، جای هیچ توجیهی مبنی بر سهوی بودن خطاها باقی نگذاشته است؛ برای نمونه سوءتدبیر استاندار در رابطه با نزاع سر تابلوی ورودی شهرستان دزفول باعث کشته شدن چند جوان بی گناه و غارت دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول شد.

وی افزود: دولت از نصب تابلوی ورودی دو شهرستان عاجز است و این در حالی است که مرز قانونی هر دو شهر طی مصوبات سال های ۷۲ و ۷۶ وزارت کشور و وزارت راه مشخص شده و شورای تأمین استان طی مصوبه ای در شهریور ۹۸، حکم به نصب تابلوها طبق محدوده قانونی داده است. از وزیر کشور می خواهم تا دستور داده شود در اسرع وقت با اعمال حاکمیت، تابلوی ورودی هر دو شهرستان در محل قانونی نصب شود.

وی در ادامه با واکنش به خبر انتقال آب خوزستان گفت: انتقال آب خوزستان و برداشت بی رویه آب از سرچشمه های رودخانه های دز و کارون بی تدبیری و نابخردی است و از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی حاکمیتی موضوع می خواهیم با ما همراهی کرده و مانع چنین اقدام غیرکارشناسی شود.

نماینده دزفول گفت: دشت خوزستان که در آن میلیون ها تن محصولات غذایی تولید می شود و می توانست مهم ترین قطب صنایع غذایی نه تنها در کشور بلکه در غرب آسیا باشد، به دلیل عدم سیاستگذاری کلان مجبور است تا محصولات خام خود را با نازل ترین قیمت به بازار عرضه و یا در مواقع فراوانی تولید، دفع کند.

سید احمد آوایی به تحریم های اقتصادی هم اشاره کرد و گفت: اگرچه استفاده از سیاست خارجی به عنوان یکی از ابزارهای رفع موانع، موثر است، اما نباید راه حل مشکلات کشور را در خارج از مرزها و در انتخابات های خارجی جستجو کرد.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار