23rd، ژانویه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd ژانویه 2021 ساعت 1:57 ق.ظ | کد خبر: 60563  

مسئول گروه جهادی حافظان وحی دزفول با تشریح جزییات حادثه سوختن مدرسه کانکسی در سردشت دزفول، از ساخت ۸ مدرسه برای جایگزینی مدارس کانکسی خبر داد.

به گزارش دزمهراب بعد از ظهر جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ حجت الاسلام علی منصوری مسئول گروه جهادی حافظان وحی دزفول در مصاحبه با خبرنگار دزمهراب گفت: گروه جهادی حافظان وحی چندین سال است در منطقه سردشت دزفول مشغول فعالیت های عمرانی و فرهنگی است و در همین راستا طی دو ماه اخیر ، بخشی از مدارس این بخش شیشه گذاری شده و اتاق معلم هایی که فرش نداشتند، فرش شده است.

حجت الاسلام منصوری با اشاره به حادثه دردناک آتش سوزی یک مدرسه کانکسی در منطقه سردشت گفت: این حادثه برای ما که با مردم این منطقه ارتباط نزدیکی داریم، بسیار دلخراش و دردناک بود و به همین خاطر امروز به اهواز رفتیم و از معلمان و افراد آسیب دیده عیادتی داشتیم.

این طلبه جهادی در مورد افرادی که در این حادثه دچار سوختگی شده اند گفت: مجموع کل افراد سوخته شده ۶ نفر است؛ شامل سه معلم و سه نفر از اهالی. پنج نفر از این افراد در بیمارستان اهواز هستند که از این پنج نفر، دو نفرشان در بخش و سه نفر دیگر در آی‌سی‌یو هستند.

وی افزود: نفر ششم یکی از معلمین است که متاسفانه به دلیل سوختگی بالای ۸۰ درصد به اصفهان منتقل شده و آن جا بستری شده است.

حجت الاسلام منصوری در رابطه با جزییات حادثه بیان کرد: روز حادثه سه نفر از اهالی برای کمک به معلمین گرفتار در کانکس وارد عمل شده بودند اما با باز کردن کانکس انفجار رخ داده و متاسفانه خودشان نیز دچار سوختگی شدند که از بین این سه نفر حال یک نوجوان ۱۴ ساله بابت سوختگی شدید مساعد نیست و باید همگی برایش دعا کنیم.

وی در ادامه با تشریح وضعیت ساختمان مدارس سردشت گفت: در حال حاضر ۱۲ مدرسه‌ی کانکسی در سردشت دزفول وجود دارد که ۴ مدرسه نصفه و نیمه تبدیل به مدارس آجری شده اند و ۸ مدرسه به صورت کانکسی باقی مانده است.

وی افزود: گروه جهادی حافظان وحی با تمام توان ساخت ۸ مدرسه در منطقه سردشت را بر عهده می‌گیرد و در آینده شاهد جایگزینی مدارس کانکسی با مدارس ساخته شده خواهیم بود.

منصوری ادامه داد: با تعامل خوبی که با جمعی از گروه های جهادی کشور داریم و با بهره گیری از ظرفیت برخی ارگان ها ساخت این ۸ مدرسه را انجام خواهیم داد.

مسئول گروه جهادی حافظان وحی در پایان با انتقاد از وزیر آموزش و پرورش گفت: با وجود این که وزیر آموزش و پرورش و وزیر نفت تا دیروز در اهواز حضور داشتند اما عیادتی از معلمین و سایر افراد حادثه دیده نداشتند که این موجب تاسف است.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار