25th، ژانویه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th ژانویه 2021 ساعت 4:39 ق.ظ | کد خبر: 60598  

به گزارش دزمهراب صبح ۵ بهمن ۱۳۹۹ رضا محمدی خباز مدیر آموزش و پرورش دزفول در نشست خبری با خبرنگاران گفت:

در زمینه توزیع امکانات، اولویت ما توجه به مدارس کم برخوردار مناطق محروم و روستایی بوده است.

در سال‌های گذشته بسیاری از دانش آموزان مناطق روستایی برای تحصیل به مدارس شهری مراجعه می‌کردند و همچنین دانش آموزان مناطق شهری نیز به دلایل مختلف برای تحصیل در مدارس شمال شهر اصرار داشتند و در این راستا چهار هزار قرارداد صوری منزل منعقد شده بود تا خانواده‌ها دانش آموز خود را در منطقه مورد نظر ثبت نام کنند و در سال تحصیلی گذشته، دو هزار و ۵۰۰ سرویس مدرسه در دزفول وجود داشت.

این روند باعث بروز مشکلات ترافیکی، اجتماعی و فرهنگی شده بود و به همین خاطر طرح کروکی مدارس به صورت جدی در دزفول اجرا شد تا بر این اساس هر دانش آموز در منطقه خود تحصیل کند.

با به کارگیری معلمان خوب در روستاها و مناطق حاشیه‌ای توانستیم اعتماد دانش آموزان و خانواده‌ها را برای ثبت نام در مدرسه محل کروکی جلب کنیم؛ این موضوع منجر به صرفه جویی مالی و به حداقل رساندن کمبودها شد.

سال گذشته با کمبود ۷۰۰ نیروی معلم و بیش از ۱۰۰ نیروی خدماتی در مدارس دزفول مواجه بودیم که با به کارگیری ۳۰۰ نفر از همکاران بازنشسته به صورت اضافه کار و همچنین اجرای طرح کروکی توانستیم کمبود معلم را جبران کنیم به طوری که هیچ کلاس درسی از ۱۵ شهریور بدون معلم نبود.

طبق دستورالعمل اخیر وزارت آموزش و پرورش، کلاس‌های اول و دوم دبستان حضوری می باشد اما اجباری برای حضور دانش آموزان نیست.

درخصوص مدارس کانکسی و کپری لازم به ذکر است مدارس سردشت و شهیون زیر نظر اداره آموزش و پرورش سردشت به صورت مجزا مدیریت می‌شوند ؛ دزفول سال گذشته فقط یک مدرسه کانکسی داشت که جمع آوری شد. در حال حاضر هیچ مدرسه کانکسی و کپری در منطقه آموزش و پرورش دزفول وجود ندارد. 

شهرستان دزفول حدود ۷۵ هزار نفر دانش آموز، ۴۰۰ مدرسه،  پنج هزار کادر اداری و آموزشی و چهار هزار بازنشسته فرهنگی دارد.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار