14th، فوریه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th فوریه 2021 ساعت 12:11 ق.ظ | کد خبر: 60925  


علی فرهمندپور اظهار کرد: وضعیت کرونا در استان خوزستان بحرانی شده که با کمی رعایت پروتکل‌های بهداشتی از حالت قرمز خواهیم شد.

وی افزود: با توجه به توضیحات ارائه شده در ستاد استانی مقابله با کرونا این نوید داده شد که با رعایت پروتکل‌ها به مدت یک هفته دزفول میتواند از وضعیت قرمز کرونا خارج شود.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول در خصوص اعمال محدودیت‌ها در این شهرستان گفت: از ساعت ۲۱ تردد بطور کلی ممنوع است و از شهروندان تقاضا داریم نسبت به اجرای این مصوبه ملی اهتمام لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: بجز خودروهای امدادی، خدماتی و انتظامی تردد سایر خودروها بعد از ساعت ۲۱ خلاف مصوبات ستاد کرونا است و بر اساس قانون مشمول ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی خواهد شد.

علی فرهمندپور تصریح کرد: اصناف و مشاغل گروه دو، سه و چهار اجازه فعالیت نخواهند داشت و ادارات با یک سوم نیرو فعال خواهند بود.

وی بیان کرد: آرامستان‌ها، پارک‌ها و فضاهای سبز تعطیل خواهند بود همچنین برگزاری مراسم عروسی و عزا ممنوع است.

فرهمندپور اذعان کرد: تحویل متوفی در ساعت ۶ تا ۸ صبح به منزله ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم تشییع و تدفین است نه آنکه در ساعات ذکر شده مراسم برگزار شود.

وی ادامه داد: همانطور که در اخبار قبلی ذکر شد چاپخانه‌ها اجازه چاپ اعلامیه‌های فوت دارای زمان و مکان تشییع را ندارند و برابر قانون مجوز کسب آن‌ها باطل و پلمب خواهند شد.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: مبادی ورودی و خروجی شهرستان مسدود خواهند شد و پلاک‌های غیربومی اجازه ورود به شهرستان دزفول را ندارند و امکان گردشگری محدوده شهرستان به شدت رصد خواهند شد.

وی عنوان کرد: آمار مبتلایان و موارد بستری در حال افزایش است و فعلا گزارشی از افزایش فوت ناشی از کرونا نداشتیم اما با ادامه این روند باید منتظر بالا رفتن آمار فوت باشیم.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار