16th، فوریه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th فوریه 2021 ساعت 9:02 ب.ظ | کد خبر: 60952  

مراجعه دیرهنگام مبتلایان کرونا به بیمارستان سبب اخلال در روند درمان آنها می شود/ ماسک باید به جزئی از پوشش اصلی مردم تبدیل شود

به گزارش دزمهراب، معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به گذر از روزهای سخت ماه های تیر و خرداد، روند شیوع بیماری کرونا را یک روند همراه با فراز و نشیب عنوان کرد و علت آنرا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، رفتار خود ویروس و تغییراتی که در ژنتیک آن رخ می دهد دانست.

دکتر مسعود اسدی نیا در خصوص رفتار ویرثس کویید ۱۹ ادامه داد: این ویروس ها در تلاش هستند که خود را زنده نگه دارند و از بین نروند، و راهکارهایی که برای درمان اعمال می شود، به صورت طبیعت خود ویروس باعث بازسازی و تغییر در ژنتیک ویروس می شود تا
در برابر این درمان ها، مقاوم شوند.

وی افزود: در یکسال اخیر این فراز و نشیب‌های ویروس معمولاً، بعد از عدم رعایت ها ایجاد می شد، اما این یک ماه اخیر به دلیل اینکه شرایط آبی اعلام شده بود باعث عادی انگاری توسط مسئولان و نیز مردم شده بود که نتیجه شکل‌گیری انواع تجمعات، قرمز شدن شهرستان شد.

دکتر اسدی نیا گفت: نمی‌توان به صورت صد در صد یک صنف یا یک موضوع را در این قضیه مقصر دانست و هرکسی درصدی از این موضوع را برعهده دارد و با جمع شدن این درصد ها باعث این وضعیت شده است .

وی با بیان اینکه بیماری کرونا تمام اقتصاد جهانی را دچار مشکل کرده است خاطر نشان کرد: ما هم جزئی از این جهان هستیم و اگر به مردم گفته شود دو راه در مقابل این بیماری وجود دارد که یا بیماری و فوت و یا عدم کسب درآمد، قطعا انتخاب مردم سلامتی است. و برای کسب سلامتی باید هزینه پرداخت کرد که این هزینه از طریق تعطیلی اصناف و مشاغل و تجمعات به دست می آید .

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی بر لزوم تبدیل شدن ماسک به جزئی از پوشش های اصلی شهروندان تاکید کرد و خاطر نشان کرد: در زمان پیک سه ماه تابستان استفاده از ماسک به حدود ۹۲ درصد رسیده بود اما در حال حاضر به ۵۶ درصد رسیده است و این نشان دهنده استفاده نکردن مردم از ماسک می باشد در حالیکه طبق دستورالعمل ها، آمار استفاده مردم از ماسک باید به بالای ۹۰ درصد برسد تا تاثیر گذار باشد.

وی اسفند ماه پیش رو را از نظر وضعیت شیوع ویروس کرونا به عنوان یکی از نگرانی‌های جدی دانشگاه علوم پزشکی دزفول عنوان کرد و اظهار کرد: برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری باید موارد استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، ضدعفونی‌کردن و عدم شرکت در تجمعات را رعایت کرد.

وی وسایل نقلیه عمومی را یکی از مراکز شیوع عفونت معرفی کرد و گفت: از کسبه ها انتظار می رود که به عنوان متولیان بهداشت همراه ما باشند و از پذیرش افراد بدون ماسک خودداری کنند.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی افزود:از مراکزی که بر اساس آمار انتقال ویروس در آنها بالا است، نانواها و پمپ بنزین ها هستند.

دکتر اسدی نیا در آخر ادامه داد:از مشکلاتی که در بیمارستان با آن مواجه هستیم مراجعه دیرهنگام بیمار است و اگر بیمار زودتر و در مراحل اولیه بیماری به بیمارستان مراجعه کند آن روشهای درمان قطعی و سریع تر و بهتر جواب خواهند داد و انتظار می‌رود مردم با مشاهده اولین علائم از بیماری به بیمارستان مراجعه کنند.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار