️تشریح آخرین وضعیت ورود فاضلاب ها به رودخانه دز از زبان رییس جدید اداره حفاظت محیط زیست دزفول/قپانچی پور:اداره آبفا دزفول در پی شکایت ما برای ورود فاضلاب به رودخانه دز محکوم شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، فوریه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th فوریه 2021 ساعت 6:35 ب.ظ | کد خبر: 60991  

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از محکومیت اداره آبفا دزفول در موضوع ورود فاضلاب به رودخانه دز خبر داد.

به گزارش دزمهراب رضا قپانچی پور رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در گفتگو با خبرنگار دزپرس در مورد محکومیت اداره آبفا در موضوع ورود فاضلاب ها به رودخانه دز گفت: اداره حفاظت محیط زیست در زمان گذشته از اداره آبفا شکایت کرده ولی با وجود محکومیت آبفا، همچنان نتیجه مطلوبی حاصل نشده است.

قپانچی پور ادامه داد: ما بر حسب وظیفه نامه نگاری ها را انجام دادیم و مهلت دادیم که نواقص را برطرف کنند اما متاسفانه برطرف نکردند. در جلساتی که برگزار شد مصوب شد که فرمانداری مهلتی به اداره آبفا بدهد تا مشکلات را برطرف کند و اگر تا موعد مقرر برطرف نشد ما مجبور به پیگیری مجدد از دستگاه قضایی خواهیم بود.

وی در مورد فاضلاب های شناسایی شده در دزفول گفت: در دزفول مکان هایی مانند چمگلک، زیباشهر و… شناسایی شده اند که با نمونه برداری مشخص شد متاسفانه بار آلودگی میکروبی آب بیش از حد مجاز است.

این مقام مسئول افزود: در فاضلاب چمگلک یک حوضچه ایجاد شده است که فاضلاب مستقیم وارد رودخانه نشود و ابتدا ته نشین شود و سر ریزش وارد رودخانه شود ولی همچنان به دنبال احداث تصفیه خانه دائمی هستیم که ان شاالله در یک یا دوسال آینده یک تصفیه خانه در محل چمگلک احداث خواهد شد.

قپانچی پور در مورد فاضلاب زیباشهر نیز بیان کرد: فاضلاب زیباشهر برای عدم ورود به رودخانه باید به سیستم شهری وصل شود و یا باید حوضچه ای موقت برای آن احداث شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول درباره فاضلاب مهرشهر اظهار کرد: فاضلاب مهر شهر ظاهرا به دلیل نقص در شبکه سیستم فاضلاب ایجاد شده است که گرفتگی ایجاد شده در برخی از خطوط آن باعث فوران فاضلاب شده و اداره آبفای دزفول برای حل موقت مشکل، مجبور به رها سازی فاضلاب مهرشهر در نقاطی دیگر شده است.

قپانچی پور در پاسخ به سوال در مورد ورود یا عدم ورود فاضلاب بیمارستان نبوی به رودخانه دز نیز گفت: فاضلاب بیمارستان نبوی به رودخانه نمی ریزد و لوله ای که قابل مشاهده است لوله سیر کوله بیمارستان هست. بیمارستان نبوی یکی از بهترین تصفیه خانه ها را دارد، لوله سیرکوله که در رودخانه تخلیه میشود بار آلودگی ندارد و ما در دزفول آزمایشگاه داریم که مرتب نمونه های پسا کار را میگیریم و هرجا که آلودگی میکروبی داشته باشد برای ما کاملا مشخص است و آنالیز میشود و اگر آلودگی فیزیکی و شیمیایی آب باشد بازهم مشخص میشود.

ارسال نظر

     


-->