19th، فوریه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 19 th فوریه 2021 ساعت 3:18 ق.ظ | کد خبر: 61007  

به گزارش دزمهراب معاون آموزش و تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به تغییر ناگهانی وضعیت کرونا در دزفول از رنگ زرد به رنگ قرمز گفت: وزارت بهداشت معیار قرمز بودن شهرها را تغییر داده است؛ به همین دلیل دزفول به صورت ناگهانی از رنگ زرد به قرمز تغییر رنگ پیدا کرد.

این تغییر معیار در گذشته به این ترتیب بود که اگر تعداد موارد بستری افزایش پیدا می‌کرد شهرستان قرمز می‌شد، اما در حال حاضر اگر بیماران سرپایی افزایش یابند باعث قرمز شدن شهر می‌شوند.

دکتر میثم مردسلطانی همچنین در خصوص وجود ویروس انگلیسی در شهرستان دزفول اظهار کرد:
در حال حاضر با وجود بررسی‌های انجام شده اما هنوز توانایی شناسایی ویروس انگلیسی در دزفول را نداریم؛ با وجود این ویروس انگلیسی در دزفول تایید نشده است و نمی دانیم این ویروسی که وجود دارد کرونای انگلیسی است یا همان کرونا ویروسی هست که از پیش وجود داشته است.


وی با اشاره به اینکه کویید ۱۹ حدود ۹ ساعت می تواند بر روی پوست باقی بماند افزود: دو و نیم روز قبل از بروز علائم در فرد مبتلا، سرایت ویروس شروع می‌شود و ۱۸ ساعت قبل از مشاهدهٔ اولین سرفه و تب به شدت مسری است یعنی پیک سرایت ویروس ۱۸ ساعت قبل از بروز علائم است و تا ۷ روز بعد از بروز علائم سرایت آن وجود دارد و پس از آن اگر بیماری حالت تهاجمی نداشته باشد به مرور جمع می شود.

دکتر مرد سلطانی همچنین تاکید کرد: برداشت غلطی که بین افراد رایج شده، این است که اگر یکبار دچار بیماری شوند دیگر مبتلا به بیماری نمی شوند و این موضوع تایید شده نیست.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار