21st، فوریه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st فوریه 2021 ساعت 12:08 ق.ظ | کد خبر: 61053  

رئیس مرکز بهداشت دزفول پس از تائید کرونای انگلیسی در دزفول خطاب به شهروندان گفتند: نوع جهش یافته اخیر تمام گروه های سنی به ویژه کودکان و نوجوانان را مبتلا می کند و نیاز است اصول بهداشتی بیش از پیش رعایت شود .

مهندس پور آیین در ادامه اما به مردم امید دادند که کادر بهداشتی با تلاش های افزون تر با این نوع ویروس نیز مقابله خواهد کرد تا بتوان زنجیره انتقال و گردش ویروس را در جامعه کمتر نماید.

 ایشان در این خصوص به فعالیت های تیم های رهگیری، مراقبتی، نظارتی و حمایتی طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کردند و گفتند تمامی پرسنل این مرکز بسیج شده اند تا علاوه بر رهگیری تمامی بیماران و رهگیری موارد تماس آنها، در مراکز تجمعی و نقاط پرتردد مانند فرودگاه، پایانه های مسافر بری، میدان میوه و تره بار، ادارات و … اقدام به نمونه گیری سریع و بیماریابی فعال نمایند.

پورآیین همچنین به افزایش مراکز نمونه گیری تست pcr از یک مرکز به پنج مرکز (مرکز ۱۶ ساعته شهید ناحی، مرکز ۱۶ ساعته خیابان انقلاب، مرکز ۲۴ ساعته صفی آباد، مرکز ۲۴ ساعته خیبر و مرکز ۲۴ ساعته باغچه بان) اشاره کردند.

مهندس پورآیین در خاتمه تاکید کردند: برای فائق آمدن بر این بحران تلاش های مجموعه مرکز بهداشت به‌ تنهایب کافی نبوده و نیاز است که مردم با احترام گذاشتن به مصوبات ستاد ملی، استانی و شهرستانی مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی (زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی مرتب دست ها، پرهیز از دور همی ها و عدم برگزاری هر گونه مراسم عروسی و ترحیم) همیار پرسنل بهداشت و درمان باشند.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار