28th، فوریه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 28 th فوریه 2021 ساعت 2:04 ق.ظ | کد خبر: 61226  

یک عضو شورای اسلامی شهر دزفول به موضوع تشکیل شهرداری بافت قدیم واکنش نشان داد.

حمیدرضا چمن‌آرا در گفت‌وگویی با بیان اینکه موضوع ایجاد شهرداری بافت قدیم را سال گذشته برای اولین بار در شورای اخیر بنده مطرح کرده‌ام، اظهار کرد: شهرداری بافت قدیم می‌تواند طرح خوبی باشد، ولی زیرساخت‌های آن فراهم نیست.

وی ادامه داد: این زیرساخت‌ها شامل تأمین شدن موارد ریالی، درآمدها، ردیف‌های اعتباری، حق جذب، نیروهای تخصصی و فنی و غیره است که با توجه به شرایط فعلی بعید است قابلیت اجرایی شدن را داشته باشد.

چمن‌آرا افزود: با توجه به جایگاه رتبه‌ای شهرداری دزفول، و اگر اهتمامی در راستای فراهم‌کردن زیرساخت‌ها وجود داشته باشد، می‌توانیم تا ۵ منطقه شهری را در دزفول داشته باشیم که البته به مجوزهایی از جمله وزارت کشور، میراث فرهنگی و راه‌وشهرسازی نیاز است.

این عضو شورا در واکنش به ادغام سازمان نوسازی و بهسازی با سازمان عمران نیز آن را قانونی کشوری عنوان کرد که تا به امسال انجام نشده بود.

حمیدرضا چمن‌آرا همچنین در رابطه با توئیت یک فعال رسانه‌ای که بدهی پروژه قائم را ۷۰ میلیارد اعلام می‌کرد، آن را نادرست خواند و تصحیح کرد: در شورای سوم برای این پروژه ۴۰ میلیارد تومان وام از بانک شهر گرفته شده، که اکنون با توجه به تبدیل مجدد و بررسی سود و کارمزد آن، ۱۶۰ میلیارد تومان شده است که این مبلغ اصلی بدهی شهرداری به بانک شهر است./ انعکاس دز

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار