28th، فوریه 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 28 th فوریه 2021 ساعت 10:49 ب.ظ | کد خبر: 61269  

اخیرا تصویر نامه ای در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد رییس مجمع نمایندگان اصفهان، در نامه ای خطاب به رییس جمهور درخواست کرده که طبق توافقات صورت گرفته، پروژه انتقال آب بهشت آباد هرچه سریع تر شروع به کار کرده و از حالت نیمه تعطیل بیرون بیاید. در این نامه تلویحا اشاره شده که به دلیل حساسیت ها، وزیر نیرو علیرغم موافقت، تصمیم گیری نهایی را به عهده رییس جمهور گذاشته است.

دو روز پس از این نامه یعنی در تاریخ ۹ اسفندماه، رییس مجمع نمایندگان خوزستان به همراه رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری هم به رییس جمهور نامه زده و خواستار لغو این پروژه شده اند. این درحالی است که زمزمه های انتقال آب خوزستان از حدود ۴ ماه قبل به گوش می رسید؛ ولی نمایندگان خوزستان با جدیت لازم مسئله را دنبال نکردند.

از طرفی خبر می رسد که محمد داس مه، یکی از فعالان محیط زیستی کشور، به دلیل انتقال بی رویه آب کارون، شکایتی را علیه وزیر نیرو در دادسرای کارکنان دولت به ثبت رسانده و با جدیت دنبال خواهد کرد. وی سابقه موفق در چندین پرونده محیط زیستی کلان داشته که علیه برخی مسئولین کشور اعلام جرم نموده است.

اما با این وجود، با توجه به طولانی بودن روند دادرسی، به نظر می رسد بهترین راه، استفاده نمایندگان استان از ابزارهای قانونی خود است. تذکر و طرح سوال در صحن علنی از وزیرنیرو و رییس جمهور و حتی کلید زدن استیضاح وزیر، ابزارهای مناسبی برای نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری است.
نمایندگان قطعا زمان زیادی ندارند؛ شاید همین روزها جناب رییس جمهور با این مجوز، کار خوزستان را یکسره کند و کلکسیون مشکلات و مصائب استان را تکمیل نماید.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار