1st، مارس 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st مارس 2021 ساعت 6:48 ب.ظ | کد خبر: 61280  

دُرُست هنگامی که رییس مجمع نمایندگان اصفهان، برای راه اندازی مجدد پروژه انتقال آبِ بهشت آباد به رییس جمهور نامه زده است و دقیقا در زمانی که وزیر نیرو با فشار گروه های مختلف، به تایید این طرح سوق داده می شود؛ نماینده دزفول با وزیر نیرو دیدار می کند؛ اما بدون طرح مسئله ی انتقال آب استان!!!

۶۷ سال است که آب خوزستان از سرچشمه های دز و کارون به مناطق مختلف کشور و خصوصا استان های مرکزی انتقال یافته و محیط زیست خوزستان را بشدت دچار تغییر کرده است. نخل های خشک شده آبادان و خرمشهر، خشک شدن هورها و تولید ریزگردهایی که جان خوزستانی ها را گرفته؛ فقط بخش کوچکی از تاثیرات این رویکرد اشتباه بوده.

حال پس از بالا گرفتن چندباره بحث انتقال آب، نماینده دزفول با وزیر نیرو دیدار کرده ولی طبق خبرِ روابط عمومی نماینده، هیچ اشاره ای به بحث انتقال آب نکرده است. نگارنده این متن حدود ۴ ماه پیش که زمزمه شروع مجدد این پروژه و فشار گروه های مختلف به گوش می رسید؛ ضمن تذکر علنی، از دفتر نماینده دزفول پیگیری کرد تا پای استیضاح وزیر نیرو را امضا کند؛ ولی افسوس که جوابی داده نشد. در آن زمان نمایندگان برخی استان های شمالی به دنبال استیضاح اردکانیان وزیر نیرو بودند که بهترین زمان برای عقب نشاندن وزیر نیرو از اجرای این طرح بود.

داغِ همه این ها وقتی بیشتر می شود که بدانیم به جای نمایندگان خوزستان با انواع اهرم های قانونی، انجمن های محیط زیستی وارد کارزار شکایت و اعلام جرم علیه وزیر نیرو شده اند تا شاید با روند طولانی بتوانند جلوی این کار را بگیرند.

انتظار می رفت اگر جناب آوایی قصدی برای استفاده از ابزار استیضاح، یا تذکر و طرح سوال از وزیر نیرو را ندارند، لااقل از نفوذ خود در دولت بهره برده و دست کم مسئله را به طور جدی مطرح کنند. ولی افسوس که ظاهرا مسئله انتقال آب در این حد هم اهمیتی برای وی نداشته است.

پ ن:اخیرا روسای مجامع نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری هم به روحانی نامه زده اند که قطعا کافی نیست.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار