1st، مارس 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st مارس 2021 ساعت 7:10 ب.ظ | کد خبر: 61290  

به گزارش دزمهراب یک فوق تخصص ریه کرونای انگلیسی را با قدرت سرایت بالا عنوان کرد و ورود این کرونای جهش یافته را از طریق مبادی ورودی کشور از جمله مرز عراق دانست و از خوزستان به عنوان منبع کرونای انگلیسی و سرایت به دیگر استان ها یاد کرد.

دکتر محسن پیش بین با بیان اینکه افزایش ابتلا به بیماری و مرگ و میر در جوانان افزایش پیدا کرده است، گفت: ابتلا به بیماری به افراد پایین ۶۰ سال انتقال داده شده است، درگذشته توقع داشتیم سنین بالاتر با ICU منتقل شوند و سنین میانی بیمار و اطفال نیز بدون علامت باشند اما در حال حاضر سنین میانی بین ۲۵ تا ۴۵ سال بدحال هستند و به ICU انتقال داده می‌شوند.

وی در خصوص قدرت سرایت به دیگر افراد، ‌خاطر نشان کرد: در طی این یک سال از یک خانواده ۱۰ نفره ۲ الی ۳ نفر مبتلا می شدند اما در حال حاضر یک نفر از هر خانواده که درگیر شده باشد باعث ابتلای تمام خانواده می‌شود و اگر یک فرد بیمار در یک محیط بسته ۵ دقیقه تنفس کند تمامی افراد در آن محیط مبتلا می‌شوند.

این فوق تخصص ریه در آخر ضدعفونی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی، پروتکل های بهداشتی و جدی گرفتن بیماری با مشاهده‌ی کوچکترین علائم را الزامی و ایمنی افراد مبتلا شده به کرونا را بین ۱ تا ۶ ماه عنوان کرد.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار