7th، آوریل 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th آوریل 2021 ساعت 4:15 ب.ظ | کد خبر: 61997  

یک متخصص کودکان و نوزادان با بیان اینکه در اوایل کرونا احتمال ابتلای کودکان ۱/۸ درصد بوده است، از افزایش ۹ الی ۱۲ درصدی آمار جهانی ابتلا به کرونا در کودکان خبر داد.

به گزارش دزمهراب دکتر فهیمه خوشحال دهدار با تاکید بر اینکه تمام کودکانی که بیمار می‌شوند نیاز به بستری شدن ندارند گفت: بیماری کرونا در کودکان بدون علامت و یا علائم درگیری متوسط است و به همین دلیل ریسک انتقال در آنها بالا است.

این متخصص کودکان و نوزادان در مورد کودکانی که بیماری زمینه ای دارند گفت: این کودکان به جای اینکه ۲ تا ۴ درصد بدحال شوند، در حدود ۲۲ درصد موارد بدحال می شوند.

خوشحال دهدار ادامه داد: از جمله بیماری های زمینه ای در کودکان میتوان بیماری های قلبی، کلیوی و دیابت را نام برد. چاقی نیز فاکتور مهمی است و کرونا برای کودکان دچار چاقی خطرناک تر است.

وی درمورد مهمترین عوامل برای پیشگیری از کرونا اظهار کرد: کودکان بالای دوسال در خارج از منزل باید ماسک بزنند و در حد امکان از شیلد استفاده کنند؛ چرا که یک راه ورود ویروس از طریق چشم است. اما برای کودکان زیر دو سال به دلیل مشکلات تنفسی ماسک استفاده نشود و فقط شیلد زده شود و فاصله گذاری اجتماعی تا دو متر رعایت شود.

وی در خصوص مهم ترین علائم کرونا در کودکان خاطر نشان کرد: مهمترین علامت کودکان شامل تب، شکم درد، اسهال، استفراغ و بدن درد است.

این متخصص کودکان و نوزادان در آخر تاکید کرد: اگر تب کودک قطع نشد، قدرت خوردن و آشامیدن نداشت، دارای شکم درد های شدید شد، دست و پایش دچار پوست ریزی و چشم هایش قرمز شد به هیچ وجه کودک در خانه نگه داشته نشود و به پزشک مراجعه شود.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار