با برنامه ریزی صحیح، دزفول قطب بارز گردشگری خواهد شد/ ابتذال در برخی گروه های گردشگری، نتیجه بی برنامگی، عدم نظارت و بی خیالی برخی خواص است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، ژوئن 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th ژوئن 2021 ساعت 2:23 ب.ظ | کد خبر: 62967  

حسین نصیری پور ، کاندیدِ ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر دزفول، در این باره نوشت:

مسئله گردشگری که اخیرا با استقبال و توجه مسئولین شهر مواجه شده، فقط با یک برنامه ریزی صحیح و دقیق امکان پذیر خواهد بود؛ در صورتی که مسئولین امر، از کار تبلیغاتی فاصله بگیرند و به سمت تدوین سند جامع گردشگری حرکت کنند؛ دزفول در آینده نه چندان دور به عنوان قطب بارز گردشگری در کشور معرفی خواهد شد.

اما اگر بدون برنامه و سیاستگذاری صحیح، و با عجله به این سمت حرکت کنیم، زیان های جبران ناپذیری به اصالت فرهنگی، کشاورزی و حتی به اقتصاد دزفول وارد خواهد شد.

اگر قرار است گردشگری دزفول را رونق دهیم، باید دزفول را با تمام مختصات تاریخی و باستانی، فرهنگی مذهبی و البته با جاذبه های طبیعی و تفریحی اش معرفی کنیم؛ نه اینکه صرفا به ابعاد تفریحی آن بپردازیم. نباید دلخوش به این باشیم که صرفا آخر هفته ها میزبان عده ای مسافر باشیم که نه تنها کمتر بازدیدی از ظرفیت های عظیم گردشگری دزفول نمی کنند، بلکه بعضا زیان های فرهنگی هم به دنبال دارند.

در پایان این کاندید شورای شهر به نگرانی هایی که درمورد بروز ناهنجاری ها در تورهای گردشگری وجود دارد اشاره کرده و نوشت:این مسائل به خاطر بی برنامگی، عدم نظارت دستگاه های مسئول و البته بی خیالی برخی خواص است. شورای فرهنگ عمومی شهرستان و اداره میراث فرهنگی و گردشگری نقش بسیارمهمی در این نظارت دارند. البته دخیل شدن مردم در امر گردشگری، ابلاغ خط مشی دقیق به تورهای گردشگری و البته عدم بی خیالی و توجه برخی خواص به این مسئله، تاثیر به سزایی در رونق گردشگری سالم خواهد داشت.

ارسال نظر

     


-->