27th، آگوست 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th آگوست 2021 ساعت 5:08 ب.ظ | کد خبر: 64342  

فیروز زاده معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفتگو با خبرنگار دزمهراب:

وضعیت مدیریت بیمارستان تامین اجتماعی تا کنون مشخص نشده و مجوز بهره برداری و پروانه تاسیس این بیمارستان هنوز صادر نشده است.

بعد از گنجویان، اولویت اول ما برای بیماران کرونایی استفاده از بیمارستان تامین اجتماعی است. چون این بیمارستان فضا و تجهیزات کافی در اختیار دارد.

ما در این زمینه پیگیری هایی انجام دادیم و مکاتباتی از طریق فرمانداری و ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول داشتیم و تلاش کردیم تا این بیمارستان هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

برای بستری و درمان بیماران کرونایی از لحاظ فضای فیزیکی و تجهیزات، مشکل زیادی نداریم. بیشترین مشکل ما کمبود نیروی انسانی به ویژه پزشک و پرستار است.

در منطقه ما با توجه به گرمای شدید هوا امکان ایجاد بیمارستان صحرایی وجود ندارد؛ بنابراین بحث راه اندازی و ایجاد چنین بیمارستانی در دزفول کاملا منتفی است.

بیمارستان نبوی همچنان فقط برای بیماران غیرکرونایی استفاده می شود؛ چون ما غیر از بیماران کرونایی بیماران دیگری مانند بیماران تصادفی، شکستگی، قلبی، سکته مغزی،اطفال و … داریم که لازم است به صورت مجزا از بیماران کرونایی تحت درمان قرار بگیرند.

اولویت بعدی ما بیمارستان پایگاه هوایی چهارم شکاری می باشد. یک درمانگاه تزریق داروی رمدسیویر در آنجا راه اندازی کردیم و قرار شد به صورت محدود برای بیمارانی همکاری های لازم صورت گیرد و رفت و آمد بیماران به این بیمارستان نظامی تسهیل شود.

برای تجهیز این بیمارستان به یک دستگاه سی تی اسکن هم پیگیری هایی انجام دادیم و در حال حاضر مجوز برای خرید این دستگاه صادر شده و مسئولین بیمارستان نیروی هوایی در مرحله خرید این دستگاه هستند.

این بیمارستان هنوز دستگاه اکسیژن ساز ندارد و ما پیشنهاد دادیم دستگاه اکسیژن ساز هم برای این بیمارستان تهیه کنند تا در صورت نیاز این بیمارستان آماده خدمات دهی به بیماران کرونایی شود.

بیمارستان ۵۸۰ نیروی زمینی ارتش مجوزهای لازم را ندارد و از لحاظ وزارت بهداشت بیمارستان محسوب نمی شود؛ به همین خاطر دانشگاه علوم پزشکی در نظر دارد در صورت لزوم فقط برای نیازهای درمانگاهی همچون مرکز ۱۶ ساعته برای تست گیری کرونا و یا درمانگاهی برای تزریق رمدسیویر از آن استفاده کند.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار