4th، اکتبر 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 4 th اکتبر 2021 ساعت 3:52 ب.ظ | کد خبر: 64957  

دیدار فرمانده کل‌ قوا با دانشجویان دانشگاه‌های افسری

این مراسم از طریق ارتباط تصویری با فرماندهان و یگانهای حاضر در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد.

فرمانده کل قوا در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح: افتخار نیروهای مسلح ما این است که نیروهای مسلح در کشور عزیز ما حصار و قلعه‌ی مستحکمی هستند برای کشور و ملت.

امروز سازمان‌های نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج به معنای واقعی کلمه سپر دفاعی در برابر تهدیدهای سخت دشمنان بیرونی و درونی هستند.

امنیت یک کشور زیرساخت اساسی است برای همه‌ی فعالیت‌های در جهت پیشرفت. امنیت مهم‌ترین مساله‌ای است که در نگاه به نیروهای مسلح باید مورد توجه قرار بگیرد.

آن کسانی که با توهّم تکیه به دیگران گمان می‌کنند امنیت‌شان را می‌توانند تأمین کنند، بدانند که سیلی این را به زودی خواهند خورد

در منطقه‌ ما حضور ارتش‌های بیگانه از جمله ارتش آمریکا مایه‌ ویرانی و جنگ‌افروزی است. همه باید سعی کنند که کشورها و ارتش‌ها را مستقل، متکی به ملت‌ها و هم‌افزای با ارتش‌های همسایگان و منطقه قرار بدهند. صلاح منطقه در این است.

حوادث اخیر در شمال‌غربی کشور بایستی بدون دخالت و حضور نظامی ارتشهای بیگانه‌ی از ملتهای منطقه حل شود/ آن کسی که برای برادر خود چاه میکند اول خودش در آن میفتد

فرمانده کل قوا صبح امروز: نگذاریم، نگذارند که ارتشهای بیگانه برای به عنوان منافع ملی خودشان ــ که هیچ ربطی به ملت آنها ندارد ــ از هزارها فرسنگ راه بیایند و در این کشورها دخالت کنند، حضور نظامی پیدا کنند و در ارتشهای آنها دخالت کنند. ارتشهای خود این ملتهای منطقه میتوانند این منطقه را اداره کنند و اجازه ندهید که دیگران وارد بشوند.

این حوادثی هم که در شمال غربی کشور ما در بعضی همسایه‌ها در جریان هست، اینها هم چیزهایی است که بایستی با همین منطق حل بشود. البته کشور ما و نیروهای مسلح ما با عقلانیت عمل میکنند. در همه‌ی مسائل شیوه، شیوه‌ی عقلانیت است، اقتدار همراه با عقلانیت، و دیگران هم خوب است با عقلانیت عمل بکنند و نگذارند که این منطقه دچار مشکلی بشود. آن کسانی که برای برادران خود چاه میکنند، خودشان اول در چاه می‌افتند. «مَنْ‏ حَفَرَ بِئْراً لِأَخِیهِ وَقَعَ فِیه.»

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار