کتاب خاطرات «حمید آستی» منتشر شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، اکتبر 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th اکتبر 2021 ساعت 1:40 ب.ظ | کد خبر: 65060  

کتاب خاطرات «حمید آستی» منتشر شد

 به گزارش دزمهراب خاطرات «حمید آستی» تحت عنوان «فریادی در سکوت» توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شد.

حمید آستی از جوانان انقلابی دزفول و همراهان نهضت امام بود که به دلیل فعالیت‌های انقلابی توسط ساواک زندانی، شکنجه شده بود. وی پس از انقلاب نیز مسئولیت‌های خطیری نظیر معاونت پرورشی آموزش و پرورش شهرستان دزفول را عهده‌دار شد.

خواندن خاطرات حمید آستی اطلاعات سودمندی از نقش جوانان دزفول در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین پس از انقلاب و حتی دوران دفاع مقدس را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

این اثر در هفت فصل به تشریح زندگی حمید آستی از زمان بدو تولد، مبارزات علیه رژیم پهلوی، دستگیری، زندان، پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی، وضعیت آموزش پرورش و شورای شهر دزفول پرداخته است.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده: «حمید آستی در سال ۱۳۳۰ در شهرستان دزفول متولد شد. در دوره‌ی دبیرستان با روحانی مبارز شیخ عبدالحسین سبحانی آشنا شد و به صورت جدی‌تر مبارزات خود را علیه رژیم ستم‌شاهی آغاز کرد. سپس به «گروه جبهه اسلامی» دفاع پیوست. این گروه در جریان برگزاری جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی به سبب انجام عملیات‌هایی علیه رژیم در دزفول لو رفت و اعضای آن دستگیر شدند. جلودار گروه شیخ‌عبدالحسین سبحانی در اثر شکنجه‌های طاقت فرسا در مهرماه ۱۳۵۱ در زندان اهواز، در سال ۱۳۵۳ از زندان آزاد شد و به مبارزات خود ضمن آموزش عقیدتی و نظامی نیروهای مستعد به خصوص جوانان انقلابی مشغول شد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سمت معاون پرورشی اداره‌ی آن شهرستان و منطقه خدمت نمود.»

کتاب «فریادی در سکوت (خاطرات حمید آستی)» به تدوین معصومه نظاملو در ۲۱۶ صفحه به قیمت ۱۰۰ هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ و منتشر شد.

علاقمندان برای تهیه کتاب می‌توانند به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی رجوع کنند

ارسال نظر

     


-->