پنجمین قهرمانی پیاپی پرسپولیس - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
1st، آگوست 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st آگوست 2021 ساعت 1:54 ق.ظ | کد خبر: 63781  

پایان شیرین لیگ بیستم برای پرسپولیسی‌ها؛

 پنجمین قهرمانی پیاپی پرسپولیس

پرسپولیس با شکست پیکان به پنجمین قهرمانی پیاپی خود در لیگ برتر دست یافت.

با برگزاری مسابقات هفته پایانی پرونده لیگ بیستم هم بسته شد و پرسپولیس به پنجمین عنوان قهرمانی‌ پیاپی خود و هفتمین قهرمانی در تاریخ لیگ برتر رسید تا رکوردی جاودانه در تاریخ فوتبال ایران خلق شود. قرمزهای پایتخت که پیش از برگزاری بازی‌های هفته سی‌ام شانس اول قهرمانی بودند، با برتری کم‌دردسر دو بر صفر مقابل پیکان در شهر قدس جشن قهرمانی گرفتند. این درحالی است که سپاهان علی‌رغم برتری دو بر یک مقابل استقلال نتوانست به جام برسد و دست زردپوشان اصفهانی که فصل درخشانی را با محرم نویدکیا سپری کرده بودند از جام کوتاه ماند.

قرمزهای پایتخت لیگ بیستم را با ۶۷ امتیاز به پایان برد و میانگین ۲٫۲۳ امتیاز از هر مسابقه را ثبت کرد که برای لیگ ایران فوق‌العاده است. آن‌ها در ۳۰ مسابقه این فصل ۱۹ برد، ۱۰ تساوی و تنها یک شکست مقابل تیم آلومینیوم اراک تجربه کردند و ۴۷ گل زده دومین خط حمله لیگ و ۱۴ گل خورده بهترین خط دفاعی فصل را داشتند.

قهرمانی پرسپولیس؛ تکراری‌تر از یوزارسیف و مختارنامه!

پرسپولیس که در طول فصل و به خصوص نیم‌فصل دوم روندی کم‌نوسان داشت، به جز یک مقطع کوتاه پس از فینال آسیا هرگز از روند بردهای پیاپی فاصله نگرفت و همین موضوع کلید قهرمانی این تیم بود. شاگردان یحیی گل‌محمدی در شرایطی به پنجمین عنوان قهرمانی پیاپی رسیدند که ابتدای فصل با جدایی چند بازیکن کلیدی خود مانند علیرضا بیرانوند، علی علیپور، شجاع خلیل‌زاده، مهدی ترابی و محمد نادری مواجه شدند و ترکیب این تیم نسبت به گذشته تغییر کرد اما نفرات جانشین خیلی زود در ترکیب پرسپولیس جا افتادند و فصلی درخشان برای این تیم رقم زدند. نکته‌ای که نقش مهم یحیی گل‌محمدی و کادر فنی پرسپولیس را نشان می‌دهد و آن‌ها خیلی خوب توانستند ترکیب تیمشان را بازسازی کنند تا خلاء ستارگان جداشده احساس نشود.

قهرمانی پرسپولیس؛ تکراری‌تر از یوزارسیف و مختارنامه!

نکته جالب درباره قهرمانی لیگ بیستم این است که بهترین گلزن این تیم نه در خط حمله که در خط هافبک بازی می‌کند؛ احمد نوراللهی، هافبک شماره ۸ قرمزها که این فصل با نظر گل‌محمدی وظایف هجومی بیشتری را نسبت به گذشته بر عهده داشت با زدن ۱۰ گل بهترین گلزن پرسپولیس در لیگ بیستم لقب گرفت. پس از نوراللهی هم مهدی عبدی جوان بود که با ۹ گل زده دومین گلزن تیمش شد. در پاس گل هم امید عالیشاه با ارسال ۶ پاس گل بهترین پاسور قرمزها بود و احمد نوراللهی در این قسمت هم با ارسال ۵ پاس گل از برترین‌های پرسپولیس بود. پرسپولیس هم‌چنین با ثبت ۱۸ کلین‌شیت در ۳۰ بازی آمار دفاعی فوق‌العاده‌ای داشت و همین استحکام دفاعی یکی از دلایل اصلی قهرمانی قرمزهای پایتخت بود.

قهرمانی پرسپولیس؛ تکراری‌تر از یوزارسیف و مختارنامه!

لیگ بیستم هم به پایان رسید و پرسپولیس درحالی به پنجمین قهرمانی پیاپی خود رسید که ترکیب کادر فنی و بازیکنان این تیم با سال‌های قبل تفاوت زیادی دارد. قرمزها اکنون به جای برانکو ایوانکوویچ کروات، یحیی را روی نیمکت دارند و درون زمین دیگر خبری از ستارگانی مثل طارمی، مسلمان، علیپور، احمدزاده، خلیل‌زاده، رسن و خیلی‌های دیگر نیست. اتفاقی که پرسپولیس را علی‌رغم این تغییرات به قهرمانی و موفقیت رسانده «ذهنیت برنده» این تیم است که در هر شرایطی چه با پنجره بسته و چه با جدایی ستارگان مختلف این تیم را به جلو حرکت می‌دهد.

قهرمانی پرسپولیس؛ تکراری‌تر از یوزارسیف و مختارنامه!

ارسال نظر

     


-->