توصیه ها وبیان مشکلات از رئیس پلیس راهور دزفول در جلسه فرمانداری - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
7th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th می 2016 ساعت 7:09 ب.ظ | کد خبر: 42873  

به گزارش دزمهراب سرگرد تورج کرد علیوند روز شنبه در نشستی با حضور دهیاران دزفول در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود:بیشترین تصادف و سوانح رانندگی در ورودی شهرهای اقماری و روستاهای دزفول رخ می دهد.
وی افزود:۹۰ درصد سوانح رانندگی که در جاده های روستایی دزفول اتفاق می افتد عامل نداشتن گواهینامه تاثیرگذار بوده که این موضوع باید ریشه یابی شود.
رییس پلیس راهور دزفول هر تخلف رانندگی را بستر یک حادثه دانست و گفت:شهروندان توجه داشته باشند هنگام رانندگی نباید در صدد مقابله با رانندگان متخلف برآیند و سلامت خود را به مخاطره بیاندازند.
وی گفت:سبقت و سرعت نابجا،رعایت نکردن فاصله قانونی،لجاجت در رانندگی،خستگی و خواب آلودگی راننده ،صحبت کردن با راننده از عوامل بروز حوادث رانندگی هستند.
سرگرد کردعلیوند به دهیاران توصیه کرد نقاط کور و حادثه خیز روستاها را شناسایی کنند تا نسبت به ایمن سازی،نصب روشنایی و تابلوی رانندگی در این محل ها اقدام شود .
رئیس پلیس راهور دزفول ضمن انتقاد از رهاکردن مصالح و نخاله های راهسازی در حاشیه جاده ها اظهار کرد:طبق تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون جرائم رانندگی چنانچه بر اساس نظر کارشناسان راهنمایی ورانندگی شرکت سازنده یا متصدی راه در وقوع حادثه نقش داشته باشد طبق قانون مسوول بوده ضمن اینکه طبق تبصره ۲ این قانون نیز اگر شرکت های امدادرسان از جمله آتش نشانی،آمبولانس و اورژانس هنگام حوادث رانندگی دیر در محل حادثه حاضر شوند و این دیر رسیدن به مرگ فردی منجر شود در مرگ شخص مسوولیت خواهند داشت.
رییس پلیس راه اندیمشک – خرم آباد نیز گفت:صاحبان دام های رهاشده در جاده ها هنگام حوادث رانندگی مقصر بوده و مسوولیت دارند.
سرهنگ سیدگودرز نوربخش افزود: برخی دامداران در روستاها و عشایر دام خود را در جاده ها رها می کنند که این اقدام موجب مسدود شدن جاده و بروز حوادث رانندگی می شود.
وی افزود:دهیاران به اهالی روستاها این موضوع را اطلاع رسانی کنند و صاحبان دام ها باید دام خود را از زیر پل عبور دهند.
سرهنگ نوربخش همچنین حمل مسافر در قسمت بار وانت بار را ممنوع دانست و گفت: دهیاران باید با ثبت شماره خودروی فرد متخلف به آنها تذکر قانونی دهند تا از وقوع حوادث رانندگی جلوگیری شود.
وی با تاکید بر اینکه نواقص راهنمایی و رانندگی در روستاها باید توسط دهیاران اطلاع رسانی شود گفت:شیوه صحیح رانندگی با ماشین آلات کشاورزی باید به کشاورزان و روستائیان آموزش داده شود.
سرهنگ نوربخش گفت:دهیاران نواقص راهنمایی و رانندگی در روستاها از جمله کمبود روشنایی در جاده های روستایی و نقاط حادثه خیز را اطلاع رسانی کنند تا جهت حل مشکلات آنها اقدام شود.
فرمانده پلیس راه اندیمشک – خرم آباد گفت:طبق آمار سالهای گذشته بیشترین آمار فوتی در شهرستان دزفول در جاده شمس آباد،چهاراه روستای شهید منتظری حد فاصل شهر سیاه منصور به چهار راه آوج و جاده شهر حمزه به وقوع پیوسته است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز ضمن تقدیر از همکاری راهور و مسوولان شهرستان دزفول گفت:فرهنگ سازی یکی از اولویت های جهان مدرن امروزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
امیر عیسی زاده احترام به قوانین راهنمایی ورانندگی را ضروری دانست و گفت:آمار فوت شدگان و نقص عضو ها در کشور نسبت به دیگر کشورها غیرقابل باور است لذا مقابله با جرائم پرخطر در رانندگی باید جدی گرفته شوند.
نصرالله فخر مجدیان بخشدار مرکزی دزفول نیز گفت:جاده روستای محمدبن جعفر(ع) سالهای سال است که حادثه ساز بوده و هیچ اقدامی از سوی اداره راه و شهرسازی برای ایمن سازی این جاده صورت نمی گیرد.
وی افزود:مسیر ارتباطی ۶ روستای زاویه با چهار هزار نفر جمعیت مشکل دارد و باید در جهت ایمن سازی این جاده ها اقدام کرد ضمن اینکه مسیر پل روستای سنجر تا پل روستای گاومیش آباد فاقد روشنایی است.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->