آزادی مردم و آزادی حکومت - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
7th، آوریل 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th آوریل 2013 ساعت 11:03 ب.ظ | کد خبر: 2205  

آزادی مردم و آزادی حکومت

سال۱۳۹۲ آغاز شد و همینطور که روزها پیش میرفت حرفهایی در سینه ام جمع میشد و سینه ام را میفشرد تا اینکه تصمیم گرفتم که بنویسم تا شاید یکی بخواند و بداد این مردم برسد،بداد این شهر برسد ما دستمان که به جایی بند نیست تا بتوانیم خدمتی برای این مردم و این شهر انجام دهیم جزء همین چند خطی که بنویسیم .

سخنانم را با قسمتی از وصیت نامه امام آغاز میکنم:

آزادی به شکل غربی آن موجب تباهی جوانان و دختران و پسران می شودکه از نظر عقل محکوم است و تبلیغات و مقالات و سخنرانی ها و کتب و مجلات برخلاف اسلام و عفت عمومی و مصالح کشور حرام است و بر همه ما و همه مسلمانان جلوگیری از آنها واجب است و از آزادی های مخرب باید جلوگیری شود.

(روح الله الموسوی الخمینی:صحیفه نور،ج۲۱،ص۱۹۵٫وصیت نامه)

وقتی که سال تحویل شد تمام ملت ایران شاد و خوشحال از این اتفاق مبارک بودند ولی وقتی در شهر گشتی می زدی در شهری که در گذشته ای نه چندان دور به دارالمؤمنین دزفول معروف بود که امیدواریم دوباره دارالمومنین شود میدیدیم که عده ای از متولیان اماکن تفریحی با پخش موسیقی هایی که هیچ گونه مجوزی از وزارت ارشاد ندارند و بعضاً دیده شده که در شبکه های غربی هم این موسیقی ها پخش شده است. به طور مثال وقتی وارد پارک دولت میشوی و میبینی بعد از اینکه آن موسیقی پخش میشود دختران و پسران چگونه از خود بیخود میشوند آیا این آزادی غربی نیست؟ موجب این نمیشود که جوانان ما به تباهی کشیده شوند، با نگاهی به وصیت امام آیا این اعمال از نظر عقل محکوم نیست؟ پس چرا مسؤلین شهر کاری نمیکنند؟ آیا وقتی (اتوبوس آبی) را در پارک دولت افتتاح کردند یک بلندگو را هم خودشان در آن نصب کردند تا موسیقی حرام از آن پخش شود که دیده شده وقتی این اتوبوس آبی به وسط آب میرود صدای بلندگو را زیاد میکند و جوانان در آن میرقصند آیا مسولین شهری نباید اقدامی انجام دهند.

چند روز پیش دوباره خاک مهمان شهرمان شد خاستم بگویم که آقای محمدی چرا کاری نمیکنید آقای فرماندار آقای شهردار آقایان شورای شهر چرا دست روی دست گذاشته اید و در با همین فکر در شهر دور میزدم تا اینکه پرده مشکی توجهم را جلب کرد روی آن نوشته بود (یافطمه الزهرا)تازه یادم آمد که ایام فاطمیه است آخر در شهر دارالمومنین اثری از ایام فاطمیه نبود جزء یک پرده کوچک، سینه ام داغ شد جگرم آتش گرفت آخر یادم می آمد آن همه اعمال حرام در پارکها اتفاق می افتد آنهم در ایام فاطمیه دیگر نمیتوانستم بگویم مسولین بداد مردم برسید باید میگفتم یا زهرا بدادمان برس که خاک به سرمان شد یا فاطمه کمکمان کن تا تو و فرزندت صاحب الزمان را که اکنون عزا دار توست بیش از این نرنجانین و ما را در مسیر خدا هدایت فرا.

سخنم را با قسمتی از بیانات امام خاتمه میدهم:

در اسلام دمکراسی مندرج است و مردم آزادند در اسلام هم در بیان عقاید و هم در اعمال، مادامی که توطئه در کار نباشد و مسائلی را مطرح نکنند که نسل ایران منحرف کنند.

(روح الله الموسوی الخمینی:صحیفه نور،ج۴،ص۲۳۴٫)    (۲۵/۱۰/۱۳۵۷)

 

نظر بینندگان
 1. mahdi says:

  سلام شنیدیدمی گویندشهربی حاکم بق هم هفتیرکش می شودالان اوضاع شهرمااست این اقااومده توی پارک دولت یک سفینه گذاشنته فکرمی کنه قرارفضای همه پارک رواونجوری که دوست داره تغییربده یاهمون اقایی که اتوبوس دریایی داره فکرمیکنه اینقدرحوزه اختیاراتش گسترده اندکه میتونه هرموسیقی که میخواهدپخش بکندبه نظربنده علت همه این رفتارهاترک امربه معروف ونهی ازمنکره چون الان خیلی هادنبال دین بدون دردسرمی گردندیادمان باشدارزش جان مابیشترازارزش جان حضرت زهراوبچه هاش نیست همه این بزرگواران درراه دین حودشون روهزینه کرده انداین جان ناقابق ماچیه که اینقدربرای حفظ کردنش می ترسیم تاحالاشده درراه دین یک سیلی بخوریم مادرپهلوشکسته خیلی سیلی خورده ماچی ماهم سیلی خوردیم یانه

 2. احمد says:

  سلام . خدا قوت . تنها راه اینه که فکری به حال مسئولین کرد . مردم با یه محرم کارشون ردیفه، این اشرافیت هست که کمر دین رو بریده …

 3. دوست says:

  سلام
  شمایی که میگید شهر بی صاحبه مسولین رو خودتون انتخاب کردین
  مگه همین ها هم به اسم مسجد و بچه حزبل به اینجا نرسیدن
  اینا هم مثل خودتون بودن اولش که دستشون جایی بند نیست الله اکبر الله اکبر میکنن وقتی هم به جایی رسیدن خودشون رو گم میکنند.
  مگه تو همین انقلابتون نبود مگه همین انقلابی ها نبودن که وقتی انقلاب پیروز شد چه کار ها که نکردن نمونه هاشم خودتون میشناسین احتیاج به گفتن نیست.
  اقازاده های این اقایون چه کار هایی که نکردن .
  کدوم یکی از شما هایی که ادعای اسلامتون میشه بلند شد زد تو گوش اقازاده ها؟
  فقط بلدین تو هر روز سال بزنید تو سروکله ی خودتون و بگید یا ……. .
  شما ها فرع رو گرفتین اصل رو رول کردین
  ساکت نشستین و نگاه کردین اونوقت اومدین و میگین مارا چه میشود؟
  خیلی ببخشید شمایی که ادعای اسلامتون میشه ببینم میتونید خانواده ی خودتون رو اصلاح کنید؟
  شما اول خانواده خودتون رو اصلاح کنید بعد بیاید اظهار نظر کنید در مورد مردم که آنها را چه میشود اگه عرضه دارید، اگرهم نه بشینید و مثل قبل ساکت باشید و نگاه کنید و اظهار نظر بیجا هم نکنید بزارید مردم به این نکبتی که گرفتارشون کردین بسوزن و بسازن .

ارسال نظر

     


-->