پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

آیت الله اراکی در جشن میلاد امام رضا(ع): شبیه شدن زن به مرد و مرد به زن اساس خانواده را نابود می کند+تصاویر

به گزارش دزمهراب در شب میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) جشنی توسط بنیاد خیریه امام خمینی(ره) دزفول با حضور مردم ولایی شهرستان دزفول و برخی از مسئولین شهری در سالن اجتماعات کوثر برگزار گردید.

دبیر کلی مجمع جهانی تقریب مذاهب در این آیین گفت: اهل البیت(ع) نور هستند و ما برای اینکه نور را بشناسیم باید ابتدا تضاد آن یعنی تاریکی را بدانیم چیست، تاریکی از سه عنصر تشکیل شده اولی آن کتمان و پوشیدن حقایق است که از جمله عوامل ظلمت آفرین است. عنصر دیگر تلبیس حق به باطل است یعنی به باطل روپوش حق دادن و باطل را با یک شعار حق به خورد مردم دادن میباشد.

IMG_6031

آیت الله شیخ محسن اراکی ادامه داد: غربیها روپوش آزادی را بیان میکنند ما از آنها میپرسیم که آزادی یعنی چه، یعنی روابط دختر و پسر، این که بردگی نام دارد چون این جوان قدرت ندارد شهوت خود را کنترل کند و قدرت هوای نفسش را از او میگیرید و کسی که این قدرت از او گرفته شود برده نام دارد نه آزاده.

وی افزود: شما با روپوش آزادی بشر توان تصمیم گیری را از جوان گرفتید، میداند این کار آینده او را نابود میکند ولی قدرت تصمیم گیری ندارد؛ شما نسل جوان انسانها را به نام آزادی دچار بدترین نوع بردگی میکنید.

دبیر کلی مجمع جهانی تقریب مذاهب مقوله سوم را تزیین نام برد و تصریح کرد: تزیین به معنای بزک کردن و زیبا جلوه دادن است. یکی از آفت های غرب این است که مرد خود را به زن و زن خود را به مرد شباهت میکند؛ این کار اساس خانواده را نابود میکند و جنایت هایی که به وجود آمده دلیلش این است. تزیین باطل یعنی امورات بسیار زشت را با داستان و سروصدا و هزاران راه دیگر خوب را زشت و زشت را خوب نشان بدهید.

IMG_6045

آیت الله اراکی خاطرنشان کرد: انبیاء الهی و ائمه(ع) آمدند که سه کار بکنند، تبیین و آشکار کردن حق در مقابل کتمان آن، تلبیس باطل به حق است که یکی از امور ائمه برداشتن روپوش باطل و نشان دادن حق است و سومی کار ائمه نشان دادن زشتی باطل که با تزیین زیبا جلوه داده شده است.

این استاد حوزه در پایان اظهار داشت: ما در این مناسبت ها باید بدانیم که حضرت رضا(ع) یعنی بیان حق و اینکه زیارت ائمه هدی مستحب شده دلیلش این است که هرچه ما زیارت عارفانه انجام میدهیم بیشتر با حق آشنا میشویم.

سخن های کوتاه حجت الاسلام قاضی دزفولی، مدیحه سرایی، اجرای سرود و تواشیح و تقدیر از تعدادی از اعضاء جامعه القرآن شهرستان از جمله دیگر بخش های این جشن بود.

IMG_6055 IMG_6050 IMG_6020 IMG_6056 IMG_6057 IMG_6061

اخبار مرتبط