پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

احداث بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی دزفول آغاز گردید

دزمهراب : کار احداث بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی شهرستان دزفول به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان ، عصر شنبه با حضور علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این شهر آغاز گردید.

 بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان دزفول با اعتباری افزون بر 600میلیارد ریال احداث خواهد شد که 390 میلیارد آن صرف ساخت و بقیه صرف تامین تجیهزات بیمارستانی خواهد شد.

 به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا با احداث این بیمارستان که در زمینی به مساحت بیش از 12 هزار متر مربع ساخته می شود ، به بیش از 250 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در دزفول خدمات درمانی رایگان ارایه خواهد شد.

قرار است بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی دزفول در مدت 28 ماه احداث ، تکمیل و  به بهره برداری برسد ، اما وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در آیین آغاز ساخت آن تاکید کرد این پروژه در کمتر از مدت مقرر و 24 ماه به بهره برداری برسد.

علی ربیعی همچینین در ادامه  افزود : این بیمارستان که آخرین بیمارستان مصوب احداثی تامین اجتماعی در کشور است،هدیه ای به مردم خوزستان بویژه شهرستان دزفول، به پاس مقاومت و ایستادگی مردم آن در طول هشت سال دفاع مقدس است.

تامین اجتماعی هم اکنون هشت بیمارستان در دست ساخت در استان  خوزستان دارد.

شهرستان دزفول در شمال خوزستان حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد و افزون بر 60 هزار خانوار دزفولی زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که جمعیت بالای بیمه شدگان ، احداث بیمارستان تامین اجتماعی را در این شهرستان ضروری کرده بود.

اخبار مرتبط