پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

استقبال بانوان از طرح ملی حفظ قرآن در دزفول

دزمهراب : معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول در رابطه با طرح ملی حفظ قران  گفت:طرح ملی حفظ قرآن کریم با استقبال بانوان دزفولی روبرو  گردیده است.

به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا در راستای اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم و تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم، سازمان اوقاف و امور خیریه آموزش یک میلیون حافظ قرآن را بر عهده گرفته است.

صفرعلی خدادادزاده  با بیان اینکه بیش از 70 درصد شرکت کنندگان در این طرح ملی را بانوان محترم  تشکیل می دهند افزود: در مدت چهار سال برگزاری طرح ملی حفظ قرآن کریم شش هزار نفر در شهرستان دزفول در این طرح شرکت کرده و حدود سه هزار نفر موفق به حفظ جزء یک و دو قرآن شدند ضمن اینکه اکثر شرکت کنندگان بانوان بودند.

وی همچنین  با اشاره به اینکه این طرح با همکاری آموزش وپرورش اجرا می گردد در ادامه افزود : ثبت نام جدید برای شرکت در این طرح آغاز شده و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به آستانه متبرکه سبزقبا،مهد قرآن حضرت مریم (س) و دارالقرآن خاتم الانبیاء مراجعه کنند.

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه دزفول با اشاره به اینکه سهمیه امسال شهرستان دزفول برای شرکت در این طرح دو هزار نفر می باشد اظهار  داشت : کلاس های آموزش حفظ قرآن همزمان با ماه مبارک رمضان در دزفول آغاز و آزمون اواخر امسال برگزار می شود.

وی همچنین در ادامه  افزود:در این طرح دانش آموزان سنین هفت  تا یازده  سال جزء یک قرآن،سنین یازده  تا  نوزده  سال جزء یک و دو قرآن و سنین نوزده  سال به بالا جزء یک ، دو و سه را حفظ خواهند کرد.

وی همچنین در ادامه دررابطه با شرکت کنندگان سال گذشته  گفت : در سال گذشته 800 نفر در دزفول در آزمون طرح ملی حفظ قرآن شرکت کرده و 700 پایان نامه برای شرکت کنندگان صادر شد.

کلیات طرح ملی حفظ قرآن کریم با هدف تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن کریم اسفند ماه در شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور تصویب شد.

در 265 مسجد و 170 حسینیه شهرستان دزفول جلسات قرائت و آموزش قرآن کریم برگزار می شود.

جلسات قرائت قرآن در شهرستان دزفول سابقه ای دیرینه دارند به طوریکه در برخی مساجد برای چهار رده سنی جلسه قرائت و آموزش قرآن هر شب برپا می شود.

اخبار مرتبط