پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اعضای سومین دوره شورای اسلامی شهر دزفول تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار ویژه دزفول چهارشنبه شب در آیین نکوداشت و تجلیل از زحمات اعضای سومین دوره شورای اسلامی شهر دزفول از اعضای این دوره تقدیر کرد و گفت:مسوولان افتخار می کنند در شهر دزفول که در زمینه های علمی،فرهنگی ،عمرانی و اجتماعی همواره زبانزد بوده خدمت می کنند.

ˈ عبدالرضا احسانی نیاˈ با اشاره به عملکرد شورای سوم دزفول افزود:وحدت ،صمیمیت و همدلی اعضای شورا موجب شده کارهای عمرانی وخدماتی بسیاری با کمترین مشکلات در شهر انجام شود.

فرماندار ویژه دزفول انتخاب شایسته شهردار دزفول توسط اعضای شورا را از جمله فعالیت های موفقیت آمیز شورای اسلامی دزفول عنوان کرد و به منتخبین چهارمین دوره شورای شهرتوصیه کرد با همدلی خود در راستای توسعه شهری گام بردارند و کارهای ماندگار انجام دهند.

80794052-4804980

شهردار دزفول نیز در این آیین ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت:سومین دوره شورای اسلامی شهر دزفول در سالهای خدمت خود کارنامه قبولی داشته و فعالیت های این شورا در سطح استان مطرح بوده است.

ˈمحمدعلی دوایی فرˈ اقدامات و فعالیت های شهر را حاصل تدابیر اعضای شورا ،تلاش شهرداری و همکاری مسوولان عنوان کرد و گفت:دزفول در ارائه خدمات شهری در شش سال متوالی به عنوان شهر نمونه استان معرفی شد.

وی دزفول را شهری در حال توسعه دانست وگفت:باید با اتحاد اعضای شورا و همکاری مسوولان بستر مناسبی برای گسترش وتوسعه شهری فراهم شود و با این رویکرد شاهد آبادانی هرچه بیشتر شهرمان باشیم.

شهردار دزفول به اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر دزفول پیشنهاد کرد تدابیری اندیشیده شود تا مردم نیز بدون حق رأی در جلسات شورا حضور داشته باشند و در جریان مصوبات شورا قرار گیرند.

وی به منتخبین شورای شهر توصیه کرد مطالبات مردم در سطح استان و ملی را وصول کنند.

نویسنده ومحقق عاشورایی دزفول نیز در این آیین گفت:امیدواریم با فعالیت اعضای شورا عقب ماندگی های دزفول در زمان جنگ تحمیلی از میان برداشته شود.

دکتر ˈمحمدرضا سنگری ˈ افزود:باید قدر شهر و جایگاهی که در ان زندگی می کنیم را بدانیم تا فعالیت های ارزنده و در خور شأن شهرمان انجام دهیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به تاریخچه رودخانه دز و شهر دزفول گفت:در دو هزارو 500 سال پیش رودخانه دز را کوپراتوس می گفتند و کشتی ها از ساحل همین رودخانه به یونان و دیگر کشورهای جهان فرستاده می شد.

دکتر سنگری افزود:روزگاری کالاهای کشور چین از طریق ساحل رودخانه دز تأمین می شد و دزفول بعد از طوفان نوح هفتمین شهری است که تمدن در آن شکل گرفته است.

وی عبور 40 پیغمبر از شهر دزفول را از افتخارات این شهر دانست و گفت:45 امامزاده از ساحل رودخانه دز عبور کرده و به تبلیغ اسلام پرداخته اند.

این نویسنده و محقق ارزنده کشورمان افزود:در گذشته از بغداد و دیگر کشورهای برای تحصیل به دزفول می آمدند و در سالهای دور نماز جمعه در ساحل رودخانه زیبای دز اقامه می شد ولی متأسفانه این شهر با این پیشینه تاریخی آرام آرام گم شد و در زمان جنگ تحمیلی با نام بلدالسواریخ (شهر موشک ها) دوباره در دنیا مطرح شد.

دکتر سنگری اظهار داشت:بر اثر عملیات موشکی در طول جنگ تحمیلی 19 هزارو 500 خانه در دزفول ویران شد.

وی در ادامه خدمت کردن در چنین شهر و چنین مردمی را افتخار عنوان کرد وبه منتخبین شورای چهارم توصیه کرد هرچه در توان و امکان دارند به کار گیرند و از تجربه ها واندوخته های اعضای پیشین نیز استفاده کنند.

دکتر سنگری وجود امکانات فراوان در دزفول را از مواهب این شهر دانست وگفت:باید از آب و زمین این شهر نهایت استفاده را برد.

در این آیین که با اجرای نمایش طنز و اجرای مسابقه و موسیقی همراه بود با اهدای لوح تقدیر از سیدمصطفی عظیمی فر،رضا رجو،عظیم سرافراز،حسین گلستانباغ،غلامعلی سلیم گندمی،محسن ریاضی،میرزا علی آستی،هوشنگ زلقی و علیرضا زمانی راد اعضای سومین دوره شورای اسلامی شهر دزفول تجلیل به عمل آمد.

ایرنا

اخبار مرتبط