پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

افتتاحیه ی دوره ی الصافات

سومین دوره ی طرح تربیتی آموزشی الصّافّات بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول 11 تا 14 بهمن و با حضور بیش از 60 نفر از دانشجویان این دانشگاه برگزارشد.

1

به گزارش دز مهراب این دوره به صورت جداگانه برای برادران در پادگان قدس و برای خواهران در اردوگاه شیخ انصاری شهرستان دزفول برگزار شد.

حجت الاسلام سید اسماعیل علوی مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله االعالی) در افتتاحیه‌ی این دوره طی سخنانی ضمن تشکر از روحیه‌ی عزیزانی که تلاش کردند تا این دوره برگزار شد طی سخنانی گفت: امیدوارم امام عصر نیز به خودتان عنایت کند و هم بار کارشان را فوق تصورتان رنگ و معنا و ماندگاری ببخشد و برای همه‌ی شما این زحمات به احسن وجه در دفتر امام زمان (ع) ثبت و ضبط بشود.

وی با اشاره به طرح ولایت و طرح الصافات افزود: اهمیت اینگونه دوره‌ها به حدی است که می‌دانید مقام معظم رهبری چقدر از این‌ها تقدیر و تشکر و پشتیبانی کرده‌اند و این هم برای ما یک افتخار است که این طرح از خوزستان شروع شد و از خوزستان به مرکز پیشنهاد شده و در کشور فراگیر شد.

امیدواریم این خطه‌ی سرفراز از میهنمان همان‌طور که در انقلاب اسلامی و همانطور که در جنگ تحمیلی و همانطور که در تأمین امنیت و اقتصاد مملکت همیشه حرف برای گفتن داشته است در این زمینه های معرفتی نیز منشأ خیر و برکات باشد.

وی در پایان گت: ان شاالله سال آینده شاهد کثرت بیش از حد در اثر نشر این معارف به وسیله‌ی شما در دانشگاه باشیم.

در ادامه محمد صفایی، مسئول محترم بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، با تقدیر و تشکر از حجت‌الاسلام علوی گفت: به نقل از شهید ابراهیم هادی، مشکل ما این است که برای رضای همه کار می‌کنیم غیر از رضای خدا، ان شاالله بتوانیم به سمتی برویم که تنها برای خدا کار کنیم.

وی در ادامه افزود: تقارن دوره الصافات با روزهای فجر انقلاب اتفاق میمون و مبارکی است که باید از آن استفاده کنیم.

صفایی همچنین در معرفی دوره‌ی الصّافّات برای دانش پژوهان گفت: تدوین طرح تربیتی آموزشی الصافات از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی جندی شاپور در راستای رسالت اصلی بسیج یعنی تربیت نیروی هم تراز انقلاب اسلامی و حل چالش‌های اساسی نظام با چهار محور بصیرت، معنویت، مهارت و معرفت از سال 1390 آغاز شد و در سال 1391 اولین دوره‌ی آن به اجرا در آمد و ما اینک نسل سوم طرح الصافات هستیم که محوریت سومین دوره سیر اندیشه ای امام خمینی (ره) در تبیین اسلام ناب و اسلام آمریکایی است.

2

وی همچنین اضافه کرد: در کنار مباحث اصلی، همایش‌هایی نیز پیش بینی شده است که از جمله‌ی آنها می‌توان به تبارشناسی جریانات دانشجویی، کارگاه ایده پروری علمی و کارآفرینی، مباحث تشکیلاتی، سبک زندگی به عنوان یکی از محور های مهم تمدن اسلامی، و همچنین برنامه‌های فرهنگی جانبی نظیر اکران جشنواره مردمی فیلم عمار و نمایشگاه کتاب اشاره کرد.

اخبار مرتبط