افزایش تولید گندم در دزفول با کمک یافته های علمی - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th ژانویه 2015 ساعت 3:28 ب.ظ | کد خبر: 25376  

معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول گفت:به منظور افزایش تولید گندم آخرین یافته های علمی در قالب طرح آسیب شناسی مزارع گندم بکار گرفته شد.

‘علی کرمی ‘ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کارشناسان ، مروجان و محققان مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد در بازدید از مزارع گندم این شهرستان ، مزارع را از نظر تغذیه ، آبیاری ، علف هرز و بیماری مورد بررسی و آسیب شناسی قرار داده و توصیه های لازم را به کشاورزان ارایه کردند.

کرمی گفت:با اجرای این طرح و بکار گیری توصیه های کارشناسان توسط کشاورزان گندمکار پیش بینی می شود محصول گندم بیشتر و با کیفیت بهتری تولید شود.

معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول سطح زیر کشت مزارع گندم این شهرستان را ۵۴ هزار هکتار عنوان کرد و گفت:از این مقدار ۳۷ هزار هکتار به صورت آبی و ۱۷ هزار هکتار به صورت دیم کشت شده است.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت مزارع گندم امسال در دزفول نسبت به سال زراعی گذشته شش هزار هکتار کاهش داشته افزود:دلیل این کاهش تناوب کشت محصولات و نیز کشت جایگزین چغندرقند و صیفی جات می باشد.

کرمی میزان گندم تولیدی دزفول در سال زراعی گذشته را ۱۷۰ هزار تن اعلام کرد و پیش بینی نمود در کشت امسال حدود ۱۶۰ هزار تن محصول گندم برداشت شود.

 

ایرنا

ارسال نظر

     


-->