افزایش سرقت و نا امنی موجب نگرانی مردم دزفول شده است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
5th، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 5 th دسامبر 2014 ساعت 7:57 ب.ظ | کد خبر: 23700  

امام جمعه دزفول با تاکید بر تشدید برخورد با سارقان و مخلان نظم و امنیت جامعه گفت: از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی انتظار می رود با قاطعیت بیشتری با سارقان برخورد کنند.

 حجت الاسلام’سیدمحمدعلی قاضی دزفولی’ در آیین نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) افزود: افزایش سرقت و نا امنی موجب نگرانی مردم دزفول شده است. وی با بیان اینکه نباید منکر تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی شد گفت:سارقان و زورگیران گستاخ شده و در روز اقدام به سرقت می کنند.

امام جمعه دزفول همچنین در ادامه گفت : در موردی سارق مسلح با زور و تهدید اقدام به سرقت خودروی یکی از نماز گزاران مسجدی در دزفول نموده که پس از تعقیب و گریز توسط مردم سارق با تیراندازی و ایجاد وحشت موفق به فرار شده است.وی با بیان اینکه این سرقت و موارد مشابه موجب نگرانی مردم دزفول شده است از مسوولان ذیربط خواست در راستای تامین امنیت و برخورد با سارقان از هیچ اقدامی دریغ نکنند چرا که امنیت از نان شب برای مردم واجبتر است.
امام جمعه دزفول از نیروی انتظامی خواست ضمن افزایش گشت خیابانی ، برای برخورد با سارقان از ظرفیت بسیج استفاده کند ضمن اینکه از دستگاه قضایی انتظار می رود مجازات سنگینی برای سارقان در نظر بگیرد.
خطیب جمعه این هفته  دزفول در ادامه با اشاره به افزایش قیمت نان افزود:متاسفانه به رغم اعلام مسوولان ، قیمت نان در دزفول در مواردی تا ۶۰ درصد افزایش یافته ضمن اینکه وزن چانه خمیر نیز کاهش یافته است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی خواستار نظارت بیشتر شورای آرد و نان و فرمانداری دزفول بر نرخ نان در این شهرستان شد و گفت:افزایش قیمت نان موجب فشار بیشتر به قشر ضعیف جامعه شده است.وی افزود:برخی واحدهای نانوایی در دزفول نان را با قیمت های مختلف عرضه می کنند که باید با نظارت جلوی تخلف را گرفت.

امام جمعه دزفول همچنین در تذکری دیگر نسبت به تغییر وضعیت دانشگاه علوم پزشکی دزفول هشدار داد و گفت: متاسفانه اخیرا شنیده شده عده ای تلاش می کنند تا دانشگاه علوم پزشکی دزفول به عنوان یک دانشگاه مستقل در استان خوزستان به زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز تبدیل شود که این اقدام مورد تایید مردم دزفول نیست.

وی ضمن تجلیل از عملکرد وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و خدمات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان در دولت یازدهم از وزیر مربوطه خواست نسبت به این تصمیم تجدید نظر کند.امام جمعه دزفول همچنین از افرادی که پیگیری این تصمیم اشتباه هستند مشفقانه خواست دست از این کار بردارند چرا که این اقدام در راستای عزت دزفول نیست چرا که مردم این شهرستان شایسته خدمات بیشتری می باشند.
وی در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با تسلیت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: اربعین اولین و اثرگذارترین ثمره عاشوراست که باید هر سال باشکوهتر برگزار شود.
امام جمعه دزفول گفت : در شرایطی که تکفیری ها و تروریست های داعش ، تهدید به بمب گذاری در اربعین حسینی کرده اند ، مردم امسال باشکوه و اقتدار بیشتری در آیین عزاداری اربعین حسینی در کربلای معلی حضور خواهند یافت چرا که تهدید دشمن ، رغبت مردم برای شرکت در این مراسم معنوی به عنوان نمایشی از اقتدار بزرگ شیعیان را بیشتر کرده است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی در ادامه با گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی شانزدهم آذر سال ۱۳۳۲ گفت: ۱۶ آذر نقطه عطفی در تاریخ جنبش دانشجویی است که ثمره این جنبش در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی به بار نشست.

وی با بیان اینکه دشمن همواره به دنبال ایجاد انحراف در جنبش دانشجویی است بیان داشت: نقش جنبش دانشجویی در پیشرفت علمی کشور مهم و بی بدیل است.خطیب جمعه دزفول در خاتمه افتتاح راه آهن ترانزیتی شرق دریای خزر با حضور روسای جمهوری ایران ، ترکمنستان و قزاقستان در راستای حضور پر رنگ ایران در مبادلات تجاری جهان و رونق اقتصادی کشور مهم دانست و اظهار داشت: این طرح مهم اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرا شده و دستاوردهای اقتصادی بزرگی برای کشور به دنبال دارد.

81414554-6122426

ایرنا

ارسال نظر

     


-->