پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اقدامات عجیب و غریب اداره ی اوقاف دزفول

به گزارش دزمهراب ،اداره اوقاف و امور خیریه ی شهرستان دزفول در روز یکشنبه مورخ 17 خرداد ، اقدام به عملیاتی کرد که جای سوالات بسیاری را باقی گذاشت؟

در روز یکشنبه صبح، اداره اوقاف شهرستان دزفول قصد داشت میلگرد هایی را چهار سال پیش برای احداث نمازخانه ی آستانه حضرت محمد بن جعفر طیار(ع) توسط هیئت امنای آستانه خریداری شده بود و چهار سال بدون اقدام دیگری در صحن حرم محمد بن جعفر طیار(ع) بر زمین مانده بودند. بدون هماهنگی با هیئت امنای بقعه جهت فروش و استفاده در ساخت یکی دیگر از بقاع شهرستان دزفول از آستانه محمد بن جعفر طیار(ع) خارج کنند. و به معنای دیگر رویای ساخت نمازخانه ای در شأن زائرین این آستانه متبرکه را کاملا از بین ببرند.

این امر باعث شد مجاورین و زائرین حرم حضرت محمد بن جعفر طیار(ع) که سالهاست به اداره اوقاف شهرستان دزفول برای کم کاری ها صورت گرفته برای این آستانه متبرکه ، ابهامات مالی پیش آماده مربوط به 40 هکتار زمین زراعی و باغات مرکبات در بهترین شرایط آب و خاک متعلق به بقعه ، مسائل فرهنگی و… انتقاد فراوان داشته اند.و اداره ی اوقاف هیچگاه پاسخ گوی این انتقادات نبوده. از حمل و خارج کردن میلگرد ها از محیط آستانه حضرت محمد بن جعفر طیار(ع) جلوگیری کنند.

و اما سؤالی که شاید عده ای از زائرین و شهروندان گرامی در ذهن دارند ، چرا پس از 4 سال که طرح ساخت نمازخانه و حسینیه این بقعه تصویب میشود ، هیچ اقدامی صورت نمی گیرد و این طرح تصویبی اجرایی نمی شود . و حالا بعد از 4 سال اداره اوقاف تصمیم می گیرد میلگرد هایی  را هم که توسط هیئت امنای بقعه خریداری شده  بدون هماهنگی برای فروش و استفاده در بقاع دیگر شهرستان از آستانه خارج کند؟

انتظار هست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول با توجه به مشکلات پیش آماده سریعا به این مسئله رسیدگی کنند. و دل شهروندان، اهالی منطقه ، زائرین و مجاورین بقعه متبرکه حضرت محمد بن جعفر طیار(ع) را به دست آورند.

IMG_--------_------_1

IMG_--------_------

آستانه متبرکه حضرت محمد بن جعفر طیار(ع) -پسر برادر و داماد امیر المومنین(ع) شوهر ام کلثوم

IMG_4970

اخبار مرتبط