پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

امام جمعه دزفول:برضرورت برخورد قاطع با سارقان و ایجاد اشتغال و مسکن برای جوانان تاکید کرد

به گزارش دزمهراب از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه دزفول ، نمازعبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار دزفول وبه امامت حجت الاسلام والمسلمین “سیدمحمدعلی قاضی دزفولی ” در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزارشد.

ضرورت برخورد قاطع با سارقان ومخلان امنیت جامعه

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه های نماز ضمن سفارش مردم به رعایت تقوای الهی  در خطبه های  نمازبا تاکید بر ضرورت امنیت در جامعه گفت:  در ۱۰ روز گذشته ۵۶ فقره انواع سرقت از منازل،خودرو ،موتورسیکلت و اموال مردم کشف شده و ۳۴ سارق دستگیر شده اند که برخی از آنها حین سرقت دستگیر شده اند.

تقدیر از تلاش نیروی انتظامی در دستگیری سارقان اخیر

امام جمعه دزفول  ضمن تقدیر از تلاش نیروی انتظامی در دستگیری سارقان افزود:نیروی انتظامی و مسوولان قضایی باید به جدیت و قاطعیت با سارقان و مخلان امنیت برخورد کنند و اشد مجازات را در حیطه قانون برای افرادی که امنیت جامعه را به مخاطره می اندازند در نظر بگیرند.

برنامه ریزی در خصوص ارائه امکانات وتسهیلات برای زایران اربعین حسینی در چزابه

حجت الاسلام والمسلمین قاضی  دربخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول به سفر مسوولان دزفول به چذابه وبرنامه ریزی در خصوص ارائه امکانات وتسهیلات برای زایران اربعین حسینی اشاره کرد و گفت:در حال پیگیری برای احداث حسینیه دزفولی ها برای ارائه امکانات در کربلا هستیم که در این خصوص چند قطعه زمین معرفی شده است .

امام جمعه دزفول از خیرین خواست جهت کمک به خرید زمین و احداث حسینیه در کربلا مساعدت کنند ضمن اینکه بانکها نیز باید در ارائه تسهیلات جهت کمک به خیرین کوشا باشند.

بررسی معاهدات بین المللی طبق اصول ۷۷ و۲۵ قانون اساسی از وظایف مجلس است

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی دزفولی در بخش دیگری از خطبه های خود تصویب معاهدات بین المللی طبق اصول ۷۷ و۲۵ قانون اساسی را از وظایف مجلس دانست و اظهار کرد:کنگره آمریکا موافقت خود را با برجام اعلام کرده لذا نمایندگان مجلس باید با شجاعت و پختگی وبه دور ار فشارهای سیاسی در این خصوص تصمیم گیری کنند .

بانک ها  باید سیاست های کلی خود را با سیاست های اقتصاد مقاومتی هماهنگ کنند

خطیب جمعه دزفول همچنین هفته بانکداری اسلامی را گرامی داشت و گفت:بانک ها در اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارند و باید سیاست های کلی خود را با سیاست های اقتصاد مقاومتی هماهنگ کنند.

۱۱ سپتامبر دستاویزی برای دشمنان بویژه آمریکا در حمله به عراق وافغانستان

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی دزفولی ۱۱ سپتامبر را دستاویزی برای دشمنان بویژه آمریکا عنوان کرد که لشکرکشی به عراق وافغانستان و فعالیت داعش و دیگر دسیسه های استکبار جهانی در منطقه و خاورمیانه متعاقب این حادثه است.

اول ذی الحجه سالروز ازدواج امیرالمومنین (ع) وحضرت فاطمه (س)

امام جمعه دزفول اول ذی الحجه سالروز ازدواج امیرالمومنین (ع) وحضرت فاطمه (س) وروز ازدواج را تبریک گفت و افزود:جوانان باید با الگو گرفتن از نحوه آشنایی،خواستگاری ،ازدواج و مهریه زیباترین پیوند خلقت را مستحکم تر کنند .

خطیب نماز جمعه دزفول استحکام خانواده و فرو نپاشیدن خانواده را در گرو الگوگیری از این شاخص ها دانست و گفت:متأسفانه برخی افراد به دلیل دور شدن از این شاخص ها به بیراهه رفته و علاوه بر افزایش آمار طلاق برای مراسم طلاق میهمانی خداحافظی برگزار می کنند و جشن می گیرند.

افزایش امار طلاق  نتیجه الگو گرفتن از فرهنگ غرب است

امام جمعه دزفول افزایش امار طلاق را نتیجه الگو گرفتن از فرهنگ غرب دانست و گفت:سن ازدواج با هجمه فرهنگی غرب بالا رفته که بسیار خطرناک است و باید توسط کارشناسان و والدین کارشناسی شود.

مسوولان  با ایجاد اشتغال و مسکن زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم کنند

امام جمعه دزفول  از مسوولان خواست با ایجاد اشتغال و مسکن زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم کنند و برای جوانان پیش از ازدواج کلاسهای آموزشی مسوولیت پذیری و مبارزه با مشکلات برگزار کنند.

اخبار مرتبط