23rd، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd سپتامبر 2013 ساعت 11:28 ب.ظ | کد خبر: 6994  

صبح دیروز رژه ی نیروهای مسلح مستقر در شمال خوزستان با حضور “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه در شهرستان دزفول ،”سردار خسروعروج “مشاور ghazi-majdedez5فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر مسئولین شهری برگزار شد .

در این آیین حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی با سلام و درود به ارواح طیبه ی شهدای ۸ سال دفاع مقدس ، امام راحل و درود به رهبر معظم انقلاب اسلامی به آغاز سخن پرداخت .

ایشان ضمن برشمردن علل شکست دشمن در ۸ سال جنگ تحمیلی با اشاره به سخن امام راحل گفت : هیچ قدرتی نمی تواند در برابر ملتی که عشق به شهادت در دل کوچک و بزرگش موج می زند مقابله و ایستادگی کند ، زیرا در قرآن کریم آمده که انسان با ایمان ،در راه جهاد فی سبیل الله هیچ گاه احساس شکست نمی کند زیرا اگر کشته شود به فیض عظیم شهادت نائل گردیده و در صورت پیروزی دشمن را شکست داده است .

امام جمعه دزفول افزود : دفاع مقدس برای کشور ما مکتب و فرهنگی عمیق است و همچون برگی زرین از تاریخ افتخار آفرین ملت و کشور ایران اسلامی بر پیکره ی این مرز و بوم می درخشد .

وی با اشاره به سخن امام راحل تصریح کرد : در دفاع مقدس ما فقط برای حفظ موجودیت اسلام در جهان از خود دفاع کردیم و در برابر متجاوزینی ایستادیم که به خود وعده ی فتح خوزستان در سه روز و سقوط تهران را داده و با یک جنگ نابرابر به ایران اسلامی آسیب ها و لطمات زیادی وارد ساختند ولی ملت شریف و بزرگ ایران با دست یافتن به پیروزی و کسب اعتماد به نفس توانستند زمینه ی پیشرفت علمی و صنعتی و قدرت نظامی را برای خود فراهم نمایند .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی “با اشاره به اینکه قله رفیع ظرفیت های انسانی ملت ایران در دفاع مقدس فتح شد گفت: خون ۲۵۰ هزار شهید دفاع مقدس حق جویان و حق طلبان را یاری می دهد.

امام جمعه ی دزفول در پایان افزود : شهدا زنده و جاویدند وبه جامعه حیات می بخشند وما باید میراث دار شهدا باشیم نه میراث خوار آنها ، از این رو هفته ی دفاع مقدس هفته ی بزرگداشت ایثار، فداکاری و پشت سر نهادن بزرگترین آزمایش تاریخ ملت ایران اسلامیست و هیچ گاه از ذهن مردم پاک نخواهد شد

مجددز

ارسال نظر

     


-->