پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

امام جمعه دزفول از انتقال آب کارون و دز خوزستان به مناطق دیگر انتقاد کرد

به گزارش دزمهراب در آستانه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) آئین باشکوه نمازجمعه شهرستان دزفول با حضور آیت الله فرحانی نماینده مردم خوزستان درمجلس خبرگان رهبری و اقشار مردم مومن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجت الاسلام والمسلمین ” سید محمد علی قاضی دزفولی” در مصلای امام علی (ع) این شهر بر گزارشد.

دعوت به تقوای الهی و مهجوریت زدایی از قرآن مجید

 خطیب نمازجمعه دزفول درخطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقواگفت:تقوای الهی اجتناب از گناه وقرب به درگاه الهی است.

امام جمعه دزفول در ادامه به بحث مهجوریت زدایی از قرآن پرداخت وگفت: یادگیری وتعلیم فهم آن و توجه به حفظ این کتاب آسمانی که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید دارند از مواردی است که می تواند جامعه را در مسیر هدایت الهی قرار دهد.

امام جمعه دزفول  با تاکید بر این مطلب که حفظ وفهم قرآن باید در برنامه های نونهالان، کودکان و نوجوانان ، مهد کودکها وآموزش وپرورش و حتی پادگانها ودیگر موسسات قرآنی قرار گیرد یادآورشد:درکنارقرائت قرآن باید با تدبر به مفاهیم ژرف و عمیق آن نیز توجه داشت.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی توجه به جلوه های ظاهری قرآن ، تلاوت ونگارش و نیز چاپ زیبا ی قرآن را از دیگر نکانی دانست که می تواند در مهجوریت زدایی قرآن موثر وسازنده باشد.

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه دوم نماز با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)به پیشگاه مقدس امام زمان (عج) و نائب بر حقش مقام معظم رهبری و تمامی شیعیان به بیان روایتی از آن امام همام پرداخت و گفت: اگر انسان نسبت به دنیا رغبت کند چیزی جزء غم وغصه برایش باقی نخواهد ماند ودوری از دنیا باعث آرامش جسم وجانش خواهد شد.

امام جمعه دزفول یادآورشد:افرادی که به تفریح در ساحل رودخانه دز می روند سعی کنند به ساحت امام صادق (ع)در شب شهادت ایشان بی حرمتی نشود.

تبیین  دوران مشروطیت ودرسهایی که ازآن باید عبرت گرفت

خطیب نماز جمعه دزفول در بخشی دیگراز خطبه های این هفته نمازجمعه سالروز شهادت آیت ا… شیخ فضل ا… نوری از رهبران نهضت مشروطه را تسلیت گفت و افزود:در قضیه مشروطه برخی افراد بین علمای نجف و برخی شهرهای مذهبی اختلاف افکنی کردند که منجر به اعدام شیخ فضل ا… نوری شد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: باید از این وحدت و انسجامی که پس از انقلاب اسلامی وبا توصییه امام راحل و مقام معظم رهبری در جامعه ایجاد شده حفاظت کرد وبا عبرت از درسهای تاریخی  در استمرار انقلاب اسلامی همت گماشت.

دهه کرامت دهه ای مناسب برای ترویج اخلاق رضوی است

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی دزفولی  سالروز میلاد کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و روز دختر و آغاز دهه کرامت را گرامیداشت و افزود:دهه کرامت دهه ای مناسب برای ترویج اخلاق رضوی است که باید ازبرنامه های آن بویژه در امام زاده محمدبن موسی الکاظم (ع) سبزقبا به نحو مطلوب  استفاده کرد.

جمهوری اسلامی ایران  دشمن ستمگران و حامی مظلومان است

امام جمعه دزفول همچنین روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی را گرامیداشت و گفت:جمهوری اسلامی دشمن ستمگران و حامی مظلومان است و آمریکا که رفتار تبغیض آمیزی با سیاه پوستان کشور خود دارد باید خجالت بکشد که نام حقوق بشر را بیاورد.

امام جمعه دزفول افزود: تاریخ، نسل کشی مردم با بمب اتمی در هیروشیما، جنایت های زندان ابوغریب، سرنگونی هواپیمای ایرانی و کشته شدن ۳۰۰ انسان بیگناه را توسط آمریکا فراموش نمی کند به طوری که هر جا ظلم و جنایتی بوده نام آمریکا در آن بوده است.

۲۰۱۶۰۷۲۹_۱۳۲۶۴۶

سعودی های خائن بار دیگر به مسلمانان خیانت کردند و راه خانه خدا را به روی مسلمانان بستند

امام جمعه دزفول همچنین به بزرگداشت ایام حج نیز اشاره کرد و گفت: سعودی های خائن بار دیگر به مسلمانان خیانت کردند و راه خانه خدا را به روی مسلمانان بستند و با وجود تلاش مسئولان بالارتبه ایرانی توافقی در این خصوص صورت نگرفت.

امام جمعه دزفول یادآورشدسعودیها به جای توجه به مسلمانان باردیگر چهره کریه خود را با رسمیت شناختن  رژیم صهیونیستی نشان دادند واین خیانت بزرگ را در تاریخ رقم زدند.

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی درفرازی دیگر از خطبه های نمازبر تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت:شهرستان دزفول نزدیک به ۲ میلیون تن محصولات کشاورزی و ۸۴ نوع محصول دارد که با وجود شبکه آبیاری دز با وسعت ۱۶۰ هزار هکتار و ۷۱۰ کیلومتر کانال کشی آب کشاورزی در دنیا بی نظیر است.

از ظرفیت های بی نظیرکشاورزی  از طریق تعیین مرز هوایی  فرودگاه دزفول باید استفاده کرد

امام جمعه دزفول بر استفاده از این ظرفیت های بی نظیر از طریق تعیین مرز هوایی  فرودگاه دزفول تاکید کرد و گفت:در دزفول پنج هزار هکتار باغات مرکبات وجود دارد؛ و این شهرستان رتبه نخست کشور در تولید گل مریم و رتبه دوم کشور در تولید گل رز را دارد که اگر از این ظرفیت ها به درستی استفاده شود مشکل اشتغال جوانان منطقه نیز رفع می شود.

استقبال از سخنان اخیر استاندار خوزستان مبنی برتعیین مرز هوایی فرودگاه دزفول

امام جمعه دزفول با اشاره به سخنان اخیر استاندار خوزستان مبنی بر اینکه شهرستان دزفول به پایانه گل و گیاه تبدیل می شود گفت: هم اکنون برخی محصولات کشاورزی دزفول مازاد تولید می شود که به دلیل بی بازاری برداشت این محصولات برای کشاورزان به صرفه نیست و سالانه محصولات بسیاری روز زمین باقی می ماند که اگر مرز هوایی دزفول تعیین شود این محصولات هدر نمی روند و کشاورزان نیز ضرر نمی کنند.

انتقاد از انتقال آب کارون و دز خوزستان به مناطق دیگر

خطیب نماز جمعه دزفول  در فراز دیگری از خطبه های نماز جمعه دزفول با اشاره به هشداراخیر حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه اهوازز به انتقال آب خوزستان به دیگر مناطق کشوراظهارکرد: اگر طرح ۵۵۰ هزارهکتاری کشاورزی مقام معظم رهبری با استفاده از آب های کارون و دز و دیگر رودخانه های خوزستان اجرا شود بیش از ۸۰ درصد مشکل بیکاری جوانان این استان حل و اقتصاد کشور از تک محصولی نفت نجات می یابد.

امام جمعه دزفول افزود: برخی مردم خوزستان از نعمت آب آشامیدنی بی بهره اند و آب استان به دیگر شهرها که اصلا نیازی به آن ندارند منتقل می شود که مردم خوزستان اجازه نمی دهند آب این استان به مناطق دیگر منتقل شود.

۲۰۱۶۰۷۲۹_۱۳۲۸۰۷

چند تذکر محلی

خطیب نمازجمعه دزفول چند نکته محلی را تذکر داد و گفت: شرکت اتوبوسرانی دزفول با حداقل امکانات نسبت به حمل و نقل شهروندان اقدام می کند ولی نبود کولر در اتوبوس ها موجب ناراحتی مردم شده است که مسئولان از جمله شهرداری و فرمانداری بایددر این خصوص چاره اندیشی کنند.

امام جمعه دزفول  همچنین به استفاده سالم از فضاهای تفریحی ساحل رودخانه دز تاکید کرد و گفت:گزارش های نامناسبی از وضعیت ساحل رودخانه دز رسیده بود که جلساتی در خصوص ساماندهی این وضعیت گرفته شد و برنامه های فرهنگی از جمله برگزاری نماز جماعت در بوستان ساحلی علی کله برگزار شد که موجب رضایتمندی مردم واقع شد و وضعیت تا حدودی کنترل شد.

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی دزفولی افزود: قایق های گشت زنی انتظامی ازبوستان دولت تا منطقه چال کندی موارد انتظامی را تذکر می دهند ضمن اینکه آئین نامه ای نیز برای شناورها و قایق ها تنظیم شده که در راستای پیوست فرهنگی اجرا خواهد شد.

سخنان کوتاه آیت الله فرحانی

گفتنی است دربین صلاتین آیت الله فرحانی نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن تقدیر از مردم ولایت مدار دزفول سخنان کوتاهی در خصوص مطالبات مردم خوزستان بویژه در زمینه استفاده از آبهای کارون و دز و مشکل بیکاری جوانان مطرح کرد که مشروح  خبرآن متعاقباً به اطلاع مخاطبین این پایگاه اطلاع رسانی خواهد رسید .

مجد دز

اخبار مرتبط